Zirkonyum Hangi Durumlarda Yapılır?

Zirkonyum diş, protezlerin alt kısmına ve porselen köprülere uygulanan beyaz renkte bir alaşım olarak bilinmektedir. Zirkonyum dişlerin tercih edilmesinin nedeni estetik gülüşlere sahip olabilmektir. Ayrıca Zirkonyum, beyazlatma işlemi sonrasında sonuç alamayan hastaların tercih ettiği bir tedavi yöntemidir.

Dişlerde renk yüzeylerinde grileşme ve sararma olan dişlere uygulanan bir uygulamadır. Ayrıca Zirkonyum, ayrık diş tedavilerinde, diş yapısı yamuk olan hastalarda, estetiğini yitirmiş dolgularda, arka dişler üzerine yapılacak olan kaplama tedavilerinde ve gülüş estetiğini yeniden kazanmak amacı ile tercih edilmektedir.

Zirkonyum tedavisinde eski dişlerinizde olduğu gibi doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Porselen kaplamaların alt yapısında bulunan metaller dişlerin cansız ve yapay görünmesine neden olmaktadır. Zirkonyum tedavisi sayesinde bu çirkin görüntünün önüne geçebilir ve daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Diş dokusu ile tamamen uyumlu bir madde olan Zirkonyum, sağlık açısından tamamen zararsın bir maddeden üretilmiştir. Zirkonyumun içerisinde metal olmadığı için metala karşı alerjisi olan hastalar bu tedavi yöntemini rahatlıkla tercih edebilirler. Ayrıca Zirkonyumun içerisinde metal olmadığı için ağızda kötü kokulara neden olmaz.

Kaygan ve doğal bir güzelliğe sahip olan zirkonyumlarda plak birikimi oluşmaz. Zirkonyum dişler, çay, kahve veya sigara içiminden etkilenmez ve renk değişimine uğramazlar. Zirkonyum dişlerin renkleri ilk gün ki gibi beyaz kalabilme özelliğine sahiptir. Zirkonyum dişlerin bakımını normal dişlerinize uyguladığınız bakımla aynıdır. Yalnız altı ayda bir diş hekiminize kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Zirkonyum dişleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Zirkonyum dişler diş yapısına asla zarar vermez.

Zirkonyum diş tedavisi her yaşta yaptırılabilir. Diş eti hastalığı olan kişilerde öncelikli olarak diş eti tedavileri uygulandıktan sonra zirkonyum uygulaması yapılmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.