Zirkonyum Porselen

zirkonyum kaplama tedavisi

Malatya Zirkonyum tedavisi konusunda alanında başarılı hekim ve teknisyenlerle Esdent Diş Kliniğimizde zirkonyum yaptırmak isteyen hastalar için başarı oranı yüksek vakalarımız bulunmaktadır.

Estetik diş hekimliğinin en popüler tedavi modellerinden olan zirkonyum porselenler ile daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Neden zirkonyum porselen tercih edilmelidir?

Zirkonyum kırılma ve bükülme gibi etkenlere karşı oldukça dayanıklı alt yapı malzemesine sahiptir. Klasik yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda, estetik açıdan ince tasarımların yapılmadığı durumlarında zirkonyum bilgisayarlı ortamda planlanarak ince detayları uygulamaya izin verir.

Bunun yanı sıra doğal diş görünümüne en yakın protezdir. Klasik porselenlerde olduğu gibi grimsi bir görüntüye sahip değildir. Alt yapısında metal bir yapı bulunmaz.

Yüksek ısılara dayanma özelliği bulunan bu tedavi malatya zirkonyum alanında en başarılı hekimler tarafından uygulanır. Soğuk- sıcak yiyeceklere karşı olumsuz bir tepsi vermediğinden yeme konforunu sağlar. Canlı dokularla olan uyumu metal alt yapıya sahip porselenlere oranla oldukça yüksektir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplamaları genellikle porselen kaplama biçiminde uygulanmaktadır. Diş kaplaması metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki çeşit olmaktadır. Estetik bir gülüş ihtiyacı içerisinde olan hastalar için diş hekimlerimiz daha estetik tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar. Bu estetik gereksinimler, diş hekimliğinde daha çok estetik bir uygulama olan zirkonyum uygulanmasını gündeme taşımaktadır.

Zirkonyum, diş yapımı esnasında kullanılmakta olan beyaz rende sahip bir maddedir. Zirkonyum, doğal mineral durumu yerine zirkonya seramiği haline dönüştürülerek kullanılmakta ve ayrıca özel fırınlar da işlenmektedir. Malatya Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz kaplamalar grubunda yer almaktadır. Çünkü metal destekli kaplamalara oranla daha doğal bir görünüm sunmaktadır

Zirkonyum porselenin avantajları nelerdir?

Zirkonyum porselenlerin bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları maddeler halinde sunacak olursak;

  • Doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça zordur
  • Metal destekli porselenlerde oluşan opak görüntü zirkonyum da oluşmaz
  • Normal porselenlerde oluşan diş etindeki gri renklenmeye sebebiyet vermez
  • Isı geçirmeyen özelliği olduğu için sıcak ve soğuk yiyeceklerde hassasiyet göstermez
  • Daha hafiftir
  • Diş arka bölümünde köprülere estetik açıdan uyum sağlar
  • Sağlam olduklarından daha uzun süreli kullanılabilir

Malatya zirkonyum porselen uygulaması ile estetik açıdan ve sağlamlık açıdan uzun süreli konforlu bir ağız içine sahip olursunuz.

Zirkonyum porselen uygulaması nasıl yapılır?

Zirkonyum porselen için öncelikle dişlerde preparasyon işlemi yapılır. Dişlerin yapısı üç boyutlu olarak taranarak bilgisayarlara aktarılır. Bu tarama işlemi iki şekilde uygulanabilir;

Birinci Yöntem: Dişler kesilmişken ağzı içi tarayıcılar ve kamera desteği kullanılır. Bu elde edilen görüntü bilgisayara aktarılır planlama bilgisayarda yapılır. Bu bilgiler cad cam sistemi ile tasarımı yapılarak alt yapı elde edilir.

İkinci Yöntem: Dişler kesildikten sonra ölçü alınır ve laboratuvara verilir. Özel alçı teknikleri ile ölçü belirlenir. Özel aletler vasıtasıyla tarama işlemi yapılır. Bilgisayara aktarılan bilgiler sonucunda alt yapısı provadan geçirilerek üst yapı laboratuvarda zirkonyum porselen hazırlanır.

Klasik metal köprüler kullanılmaz beyaz bir madde olan zirkonyum kullanılır. Böylelikle estetik ve dayanıklık geliştirilmiş olur. Zirkonyum porselenin en büyük avantajı ise diş ile olan uyumu ve sağlam yapısıdır.

 Zirkonyum porselen kimlere uygulanabilir?

Zirkonyum porselen diş uygulaması 15 yaş üstü her hastaya uygulanabilen bir tedavi modelidir. Şimdiye kadar bilimsel herhangi bir alerjik bulguya rastlanmamıştır. Uyum problemi olmadığından başka protezler ile beraber yapılabilir.

Zirkonyum porselenin ömrü  ne kadardır?

Malatya diş estetiği alanında en başarılı malatya özel diş hastanesi olarak zirkonyum uygulamasında başarı oranımı oldukça yüksektir. 20 yıldır sağlıklı şekilde uygulanan zirkonyum porselen diş ve diş etleriniz de herhangi bir hastalık ve hijyen sorunu olmadığı sürece yapısında bozulmalara rastlanmaz ve çok uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

Malatya zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları malatya konusunda yasalar gereği açık bir rakam vermek suç olduğundan dolayı bu konuyu şu şekilde açıklığa kavuşturabiliriz.

Zirkonyum porselen fiyatları üretimden ve ham madde farklılıklarından dolayı net bir fiyat verilmez. Kesin bir fiyat almak için kliniğimize gelerek hekim muayenesinden sonra bu bilgiye sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum porselenin özellikleri nelerdir?

Malatya zirkonyum porselen uygulama alanında kendini geliştirmiş özel eğitim almış hekimlerimiz ile siz değerli hastalara her türlü hijyenik kural göz önüne alınarak uygulanmaktadır.

Estetik açıdan doğal dişlere en yakın restore şekli olduğundan estetik diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilir. Işık geçirgenliği sayesinde doğal dişlerinizden ayırt edilmesi neredeyse imkansızdır.

Canlı dokularla olan uyumu olan zirkonyumlar renk değişimine uğramaz kahve ve çay gibi leke yapıcı içeceklerden etkilenmezler.

Ağız ve yüz güzelliğiniz açısından uyumu yakalayabileceğiniz zirkonyum porselenler günümüzde sıklıkla tercih edilir. Zirkonyum kaplamanın özelliklerini ancak ve ancak kullanırken daha iyi anlayabilirsiniz.

Yaşam kalitenizi artıran ve öz güveninizi yeniden kazanmanızı sağlayan bu tedavi metodu fiyat açısından da malatya kaplama fiyatları açısından diğer tedavilerden çok farklı değildir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.