Diş Dolgusu Ne İşe Yarar?

Diş dolgusu sayesinde dişinizde çürüklerden kurtulurken bir yandan dişleriniz eksi güzel görünümüne kavuşacaktır. Çürükler nedeni ile zarar görmüş dişler diş hekimi tarafından temizlenerek dolgu işlemi yapılmaktadır. Dolgu işlemi yapılmadan önce dişteki çürük kısım iyice temizlenir.

Daha sonra dişte temizlenen çürük nedeni ile oluşan bir oyuk meydana gelir. Bu oyuk dolgu malzemesi ile doldurularak komşu dişler ile aynı olması için törpülenir.

Diş dolgusu sayesinde dişleriniz eski ve güzel görünümüne kavuşur.

Estetik Dolgu Nedir?

Estetik dolgular, aralıklı veya kırılan dişlere uygulanan dolgu çeşitlerindendir. Hastayı rahatsız eden görünüm diş hekiminin uygulayacağı dolgu malzemeleri sayesinde düzeltilerek diler istenilen görünüme getirilir.

Estetik dolgular, hastanın diş rengine göre yapılarak hastaya güzel bir gülüş kazandırılır.

Diş Dolgusu İşlemi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Dolgu işlemi sırasında hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Yani sadece işlem görecek olan bölge uyuşturulur. Bu sayede hastanın konforu sağlanmış olur.

Dişlerinizde yer alan çürükler temizlenmese eğer ağzınızda kötü kokular oluşturmaya başlar. Bunun yanı sıra bu çürükler sinir ağlarınıza kolay bir şekilde ulaşarak şiddetli diş ağrılarına neden olabilir.

Bu nedenle dişlerinizi düzenli olarak diş hekiminiz tarafından muayene ettirmek oldukça önemlidir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.