Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer dişlere doğal beyazlık kazandıran bir tedavi yöntemidir. Laminate Veneer tedavi sırasında diş yüzeyinden ince bir tabaka alınıp öncesinden hazırlanan olan plakalar yerleştirilmektedir. Bu plakalar yerleştirildikten sonra özel bir yapıştırıcı madde ile diş yüzeyine sıkı bir şekilde yapışmasını sağlanır.

Bu özel yapışkan sayesinde diş yüzeyine yapıştırılan plakaların diş yüzeyinden ayrılması mümkün değildir. Laminate Veneer uygulaması sayesinde kişinin kendine olan özgüne artar ve daha iyi gülüşlere sahip olması sağlanır.

Laminate Veneer, dişlerinde renk bozukluğu yaşayan kişilerde uygulanmaktadır. Ayrıca laminate veneer tedavi yöntemi diş bozukluğu yaşayan hastalar üzerinde de uygulanmaktadır. Ayrık diş problemi yaşayan hastalarda laminate veneer uygulaması sayesinde diastema kapama metodu uygulanarak ayrık diş görünümünden kurtulmanız mümkündür.

Aşınmış ve kırık dişlerin restorasyonu için laminate veneer uygulaması yapılmaktadır. Porselenden imal edilen plaklar, leke ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir. Doğru ve düzenli bakım sayesinde bu plakalar uzun yıllar kullanılabilir. Laminate veneer uygulmasını yaptıran kişilerin ağız ve diş bakımına özen göstermeleri gerekmektedir.

Laminate veneer uygulaması yapılmadan önce diş yüzeyinin uygulama için hazır olması gerekmektedir. Bu uygulama yapılmadan önce dişlerin temizlenmesi ve ölçülerinin alınması gerekmektedir. Daha sonra diş hekimi tarafından hazırlanan plakalar özel bir yapıştırıcı madde ile diş yüzeyine yapıştırılır. Laminate veneer uygulaması iki veya üç seans üzerinden yapılmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.