İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnvisalign tedavisi, çapraşık dişlere uygulanan bir diğer tedavi yöntemidir. Çapraşık dişlerden kurtulmak isteyen bir hastanın tel tedavisi kullanmadan İnvisalign uygulaması sayesinde tedavi olması mümkündür. İnvisalign tedavisine dişlerinizin uygun olup olmadığına diş hekiminiz karar vermektedir.

İnvisalign tedavi sırasında hasta ile diş hekimi arasında önemli bir uyum olması gerekmektedir. Bu uygulama sırasında diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeniz ve dişlerinizin kontrolünü sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca invisalign tedavisinde ağız bakımınıza oldukça önem göstermeniz gerekir. İnvisalign tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar sayesinde hastalar tedavi sırasında günlük hayatlarında herhangi bir problem yaşamazlar.

Bilgisayar ortamında takibi yapılan dişlerin, günden güne hareketliliğini düzeldiğinin rahatlıkla görebilirsiniz. İnvisalign tedavisini her yaştan hasta rahatlıkla yaptırabilmektedir. İnvisalign uygulaması hafif ve orta düzeydeki çapraşık dişlere uygulanmaktadır. İleri derecede çapraşık dişlere sahip olan bir hasta tel tedavisi ile istenilen sonucu elde edebilir.

İnvisalign tedavisinde diş hekiminizin ağzınızdan alacağı ölçüler sayesinde kişiye özel olarak üretilen şeffaf plakları diş çapraşıklığınızı düzelterek istenilen bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. İnvisalign tedavisinde hasta kullanacağı plağa bir süre alışma sorunu yaşayabilir. Şeffaf plak kullanmaya başlayan bir hasta konuşmada bir süre sorun yaşayabilir. Bu süreç içerisinde hasta kullanacağı plakları diş hekiminin söylediği süre boyunca takması gerekmektedir. Bir gün içerisinde şeffaf plakların kullanım süresi 22 ile 24 saat arasındadır. Şeffaf plaklar gün içerisinde bu süreden daha az bir saat içerisinde kullanılırsa eğer tedavi istenildiği gibi sonuçlanmaz. Ayrıca bu şekilde ilerleyen bir hastanın tedavi süreci uzar.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.