İmplant Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İmplant tedavisi uygulamasında hastaya yapılan işlemleri hissetmemesi için lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezinin etkisini göstermeye başlaması ile birlikte hekimimizin yaptığı hiçbir uygulama anında ağrı hissedilmemektedir. İmplant tedavisi uygulanacak hastanın sağlık durumu, yaşı ya da özel telebi gibi istisnai durumlarda genel anestezi de uygulanmaktadır. İmplant ameliyatı tamamlandıktan sonra olabilecek ağrı hissi durumuna karşı tedbir amaçlı hekiminiz tarafından ağrı kesici ilaç verilmektedir. Dişin durumu ve uygulanan operasyonun seviyesine göre ilk 1 hafta süresince diş etlerinizin iltihaplanmaması için doktorumuz tarafından verilecek ilaç kullanımına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

İmplant Tedavi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

İmplant operasyonu tamamlandığında normal bir diş çekimi uygulamasında olduğu gibi ağrı hissedilmektedir. Fakat ilaç içildiği takdirde herhangi bir implant sonrası ağrı yaşanmamaktadır. Operasyon sona erdikten sonra doktorumuzuz önerdiği bakım önerilerine uymalı ve yazdığı ilaçları kesinlikle kullanmalısınız. İmplant operasyon sonrasındaki ilk iki günün fazlası ile önemli olduğunu belirtmekte yarar bulunmaktadır. Ağız için gargara kullanımı ve rutin diş fırçalama ile beraber iyileşme sürecinin hızını artırabilirsiniz.

Tedavi tamamlandıktan sonraki ilk günler hassasiyet hissi oluşabilmektedir. Hassasiyeti belirli noktalara dikkat ederek engelleyebilirsiniz. Üfleme, ağızdan nefes alma ve verme gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Çenenizi sıkı bir biçimde kapatıp dişlerinizi bastırmaktan uzak durmanız gerekmektedir. Dişinizi usul usul hareketlerle fırçalamanız gerekmektedir. Ayrıca diş ipi kullanımında dikkatli olmalısınız.

İmplant operasyonu sonrası ağrı olur mu? endişesi yaşamanız olası durumlar arasında bulunmaktadır. Tedavi sonraki 1 veya 2 gün ağrı kesici tüketmeniz halinde bu süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz. İmplant, herhangi bir sağlık problemi yaşamadığınız ve dişleriniz için rutin bakım uyguladığınız takdirde ömür boyu problemsiz bir biçimde kullanabileceğiniz eşsiz tedavi yöntemi olarak çok büyük kolaylık sunmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.