Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır

Diş teli özellikle diş estetiği açısından geliştirilen özel bir tedavi yöntemidir. Her yaştan hastanın yaptırabileceği bir tedavi tekniğidir. Diş teli taktırmak isteyen hastaların en çok merak ettiği soru diş telinin ne kadar süre dişlerde kalmasıdır. Diş telinin süresi hastanın diş ve çene yapısına bağlı olarak yaşı ile de alakalı bir konudur.

Diş teli tedavi sonrasında hastanın ağız bakımına oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Dişlerin günlük temizliği ve bakımı yapılmalıdır. Diş tellerinin süresi hastaya bağlı olarak 18 ay ile 24 ay arası değişiklik göstermektedir. Diş takılmadan önce dişlerde bulunan diş taşlarının temizliği ya da varsa diş çürüklerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Diş çürüklerinin temizlenmemesi durumunda üzerlerine uygulanan diş teli tedavisi pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Ayrıca bu durum size hem maddi hem de manevi açıdan zarar verebilir. Bu nedenle diş teli takılmadan önce diş taşı ve diş çürüklerinin temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Diş teli tedavisi öncesinde yapılacak diş taşı ve diş çürüğü temizliğinde bazen tedaviler kanal tedavisine kadar uzanabilir. Bu durum diş teli süresini de uzatabilir. Ortodonti tedavi öncesinde diş ve diş eti temizliğinin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Diş teli tedavisinin sürecini hastanın kendisine uyguladığı bakım ve temizlik belirlemektedir. Bu durum diş hekiminiz ile yapacağınız iyi bir işbirliği ile doğru orantılıdır.

Diş teli ne kadar süre takılır ve diş teli temizliği nasıl olmalıdır gibi sorularınız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için kliniğimizi ziyaret edebilir ya da bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.