Diş Hekimi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde ne yazık ki diş bakımı ve diş kontrolü alışkanlığı edilememiştir.Diş problemleri çocukluktan  başlayıp ergenliğe kadar devam edip yaşlılık dönemimize kadar sürmektedir. Çocukluk dönemlerinde ağız yapısı geliştiği için çarpık diş problemleri ortaya çıkar tedavisi mümkün olan bu problem diş hekimine gitmeme alışkanlığından dolayı ergenlikte psikolojik problemlere kadar yol açar.Çocukluk döneminde tedavisi daha kolay olan bu hastalığı ergenlik dönemimde çene ve damak yapısının değişikliğinden dolayı  daha zor bir hale getiririz.

Diş hekimine gitme alışkanlığımız yok ise yanlış diş hekimine giderek de bu alışkanlığı tamamen yok ederiz. Böyle bir mağduriyet yaşamamak için malatya dişci seçerken fazlasıyla araştırıp yüz yüze görüşmeler yapıp bizim beklentilerimizi karşılayabilecek bir diş hekimine gitmeliyiz. Bunun içinde çevremizde düzenli diş hekimine giden bu durumdan memnun kalan akrabalarımızdan fikir almalıyız. daha fazla araştırma yapmak için bize en yakın diş hekimlerini arama motorundan araştırıp yüz yüze görüşmeler sağlamalıyız.

Bu görüşmeler sonucu işinde kariyer yapmış.hastalarının memnuniyetini kazanmış doğru tedaviyle doğru sonuçlar elde eden diş hekimleri tercihimiz arasında yer almalıdır.

https://www.esdent.com.tr/wp-content/uploads/2017/12/diş-hekimi.jpg

Bir Diş hekiminde Olması Gereken Özellikler

https://www.esdent.com.tr/wp-content/uploads/2017/12/dis-hekim.jpg

Bir diş hekiminde olması gereken özellikler hastasını tanımalı ve ona göre tedavi yöntemlerini hastasına anlaşılabilir dille sunmalı ki hasta da yapacağı tedavi yöntemini algılayıp kabul etmeli aklında soru işareti kalmadan yapacakları kabullenmelidir. Diş hekiminde olması gereken özellikler şunlardır;

  • Kendini geliştirmiş bir diş hekimi yeniliklere açık olmalı tıpta gelişen olayları yakından takip etmelidir.
  • Daha sonra hastasıyla iletişimi kuvvetli olmalı tedavi yöntemlerini anlaşılır bir dille hastasına sunmalıdır.
  • Kaliteli bir diş hekimi hastasını dinlemeli,ona tedavisi için zaman tanımalıdır.

Günlük diş bakımımız için diş ipi, günde 2 defa diş fırçalamak gerekir. Her ayda düzenli olarak diş hekimlerimize kontrole gitmeyi unutmuyoruz.

Copyright 2006 - 2020 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.