Diş Hekimi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş bakımı ve kontrolü ülkemizde ne yazık ki alışkanlık haline gelmemiştir. Diş sorunları çocukluktan itibaren başlayarak ergenliğe kadar devam edip yaşlılık dönemine kadar sürmektedir. Çocukluk döneminde ağız yapısı geliştiğinden çarpık diş problemleri ortaya çıkmaktadır. tedavisi mümkün olan bu sorun diş hekimine gitmeme alışkanlığı nedeni ile ergenlikte psikolojik sorunlara neden olmaktadır.

Çocukluk döneminde tedavisi daha kolay olan bu hastalık ergenlik döneminde çene ve damak yapısının değişiminden dolayı daha zor bir hale gelmektedir. Diş hekimine gitme alışkanlığı yoksa yanlış diş hekimine giderek de bu alışkanlığı yok edebiliriz. Bu tür mağduriyetleri yaşamamak için Malatya diş hekimi seçiminde fazlası ile araştırma yapıp yüz yüze görüşerek beklentilerinizi karşılayan bir hekim bulabilirsiniz.

Bunun için genellikle çevrenizde düzenli diş hekimine görünen ve memnun kana kişilerin fikirlerini alabilirsiniz. Daha fazla araştırma yapmak için size en yakın diş hekimlerini arama motorları üzerinden araştırıp yüz yüze görüşmeler sağlayabilirsiniz. Bu tür görüşmelerin ardından işinde kariyer sahibi olan ve hastalarının memnuniyetini ön planda tutan diş hekimlerini tercih edebilirsiniz.

https://www.esdent.com.tr/wp-content/uploads/2017/12/diş-hekimi.jpg

Bir Diş hekiminde Olması Gereken Özellikler

https://www.esdent.com.tr/wp-content/uploads/2017/12/dis-hekim.jpg

Alanında uzman olan bir diş hekiminde olması gereken özelliklerin başında hastasını tanıması ve ona göre tedavi yöntemlerini hastasına anlaşılır bir dil ile sunması hastada uygulayacağı tedavi yöntemini algılayıp kabul etmesi ve aklında soru işareti kalmadan yapacaklarını kabullenmesi gereklidir. Diş hekiminde olması gereken özellikler ise şunlardır;

  • Kendini geliştirmiş olan bir diş hekimi yeniliklere açık olmalı tıpta gelişen olayları yakından takip etmelidir.
  • Hastasıyla iletişimi kuvvetli olmalı tedavi yöntemlerini anlaşılır bir dille hastasına sunmalıdır.
  • Kaliteli bir diş hekimi hastasını dinledikten sonra ona tedavisi için zaman tanımalıdır.

Günlük diş bakımımız için diş ipi kullanılmalı ve günde 2 defa dişleri fırçalamak gerekir. Her ayda düzenli olarak diş hekimlerimize kontrole gitmeyi unutmuyoruz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.