Diş Beyazlatma Uygulaması

Diş beyazlatma uygulaması sağlıklı dişleri olan bireylerde kolaylıkla uygulanmaktadır. Bununla beraber yapılacak uygulama ve yönteme diş hekimimiz karar vermektedir. Muayene esnasında kliniğimizde hastalarımıza diş beyazlatma uygulamasının gerekli olup olmadığı ve uygulamanın diş yapısına uygun olup olmadığı hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma tedavisi sonrasında dişlerin renginde ne kadar değişim olacağı ile ilgili de bilgi verilmektedir. 15 ile 20 dakika süren diş beyazlatma tedavisi sonrasında daha estetik dişlere sahip olmanız sağlanmaktadır.

Diş Beyazlatma İşleminde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Diş beyazlatma uygulaması iki değişik yöntemle uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi diş beyazlatma için evde kendinizin yapabileceği yöntemlerden faydalanmaktır. İkinci metot ise klinik ortamında diş hekimlerimiz tarafından yapılan yöntemlerdir. Diş beyazlatma uygulamasında bir jel kullanılmaktadır. Kullanılan bu jel sadece diş yüzeyine temas etmelidir. Dudağa ve diş etine değmesi problem olacağından, profesyonel bir biçimde hekim kontrolünde uygulanmalıdır. Klinik ortamlarda uygulanması sağlıklı bir sonuca ulaşmak bakımından son derece önemlidir.

Ağartıcı jel olarak kullanılan materyali daha etkin bir duruma getirmek için ışık kaynağı kullanılmaktadır. Beyazlatma uygulaması esnasında az da olsa bir miktar hassasiyet hissedilmektedir. Hassasiyetiniz yüksek ise hekiminiz uygulamayı bitirme kararı alabilir.

Diş Beyazlatma Önerileri

Diş beyazlatma uygulamasında, dişlerde rastlanan rahatsız edici lekeler, sarılıklar büyük bir oranda giderilir. Diş hekimliğinde diş beyazlatma, estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Diş sarılığı yahut renk bozukluğu zaman içinde meydana gelen bir sorundur. Dişlerin mineral yapısı deforme oldukça diş yüzeyinde lekeler ve koyuluklar meydana gelmektedir. Diş renginin bozulmasında ve değişmesinde bireyin ağız bakımı ve gündelik tükettiği gıdalar etki etmektedir

Birbirinden farklı sebeplerle meydana gelen sarılıkları kliniğimizden randevu alarak diş hekimlerimizin uygulayacağı özel teknolojilerle yok edebilirsiniz. Diş beyazlatma alanında uzman doktorlarımızdan tavsiyeler alabilir ve tedaviye başlayabilirsiniz.

Diş beyazlatma için tavsiyeler konusunda bireyin yapması gereken uygulamalar da bulunmaktadır. Günlük olarak diş fırçalama işlemi minimum iki kez yapılmalıdır. Fazla oranda çay, kahve ve sigara tüketimi yapılmamalıdır. Ayrıca bunları tükettikten sonra ağız iyice su ile temizlenmelidir. İçecek artıkları dişlerde iz bırakmayacak biçimde tamamen arındırılmalıdır. Natürel ve kaliteli diş macunları kullanılarak dişlerin rutin bakım sonrası beyazlaması sağlanmalıdır. Bütün bu bakımlara rağmen dişlerinizin renginde açılma olmuyorsa bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Özel Esdent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak en iyi diş beyazlatma hizmetini sunmaktayız. Diş beyazlatma uygulaması, uzun yıllar süresince dişte meydana gelen lekelerin ve dişin rengini değiştiren etmenlerin uzaklaştırılması ve dişin yeniden süt beyaz ve temiz bir görünüme ulaştırılmasıdır. Diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır diye soracak olursanız, ilk etapta diş yüzeyindeki lekeler çıkarılmaktadır. Bu işlem sonrasında yeni lekelerin meydana gelmemesi için koruma sağlanır. Her iki uygulamada da profesyonel ekiplerimiz tarafından özel sistemler ve materyaller kullanılmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.