Diş Beyazlatma Nedir?

Bembeyaz ve estetik bir gülüşe sahip olmak bütün bireylerin tek isteğidir. Güzel ve estetik gülüş için olması gereken en önemli ayrıntı beyaz dişlerdir. Fakat çok az insanın parlak beyaz dişleri bulunmaktadır. Ayrıca farklı sebeplerle dişlerde meydana gelen renk değişikliği arzu edilen gülüşe sahip olmanın önünde büyük bir engel olarak bulunmaktadır. Dişler rutin şekilde fırçalansa da dişlerin kendi yapıları ile alakalı olan renklenmeler engellenemez.

Diş renginin arzu edilen beyazlıkta olmaması bireyin gündelik yaşantısını olumsuz yönde etki etmektedir. Bu gibi durumlar sonucunda bireyler doya doya gülememekte, fotoğraf çekilirken ya da konuşurken ağızlarını gizlemek mecburiyetinde kalmaktadırlar. Dişlerin genel görünümü, dişlerdeki şekil bozukluğu ve renk değişikliği çoğu insanda özgüven kaybına sebep olmaktadır. Ayrıca bu gibi durumlar psikolojik problemlere dahi yol açmaktadır.

Dişlerde oluşan renklenme gibi sorunlar diş beyazlatma (bleaching) işlemi ile giderilmektedir. Böylelikle daha beyaz dişlere sahip olabilir, beyazlatılan dişler sayesinde daha estetik gülüşler elde edebilirsiniz. Diş hekimlerimiz tarafından uygulanan diş beyazlatma tedavisi, en fazla talep edilen diş tedavi yöntemidir. Beyazlatma tedavisinin dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Hızlı, güvenilir ve etkili tedavi yöntemi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Diş beyazlatma, farklı restoratif yöntemlere kıyasla daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.  Beyazlatma tedavisi ile dişlerin yüzeylerine uygulanan preparatlar, dişlerin renk değişikliğine sebep olan etkenleri dişlerden uzaklaştırır.

Diş beyazlatma tedavisi diş taşı temizliği işlemi sonrası uygulanan polisaj işleminden fazlası ile farklıdır. Diş beyazlatma uygulamasında dişin kendi renk tonu 2 ile 3 ton kadar açılmaktadır. Diş beyazlatma tedavisi hekim tarafından ofis ortamında uygulanan ofis tipi beyazlatma ya da diş hekimi kontrolü ile bireyin kendi kendisinin evde uyguladığı ev türü beyazlatma olarak uygulanmaktadır.

Şayet dişlerinizin rengi beyaza yakın ve birkaç ton beyazlamasını istiyorsanız yalnızca lazer tipi yahut ev tipi beyazlatma yeterli olabilmektedir. Fakat dişleriniz sigara, kahve ya da çay kullanımından dolayı çok koyulaşmış ise sizin için en etkili ve verimli diş beyazlatma yöntemi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Size uygun diş beyazlatma tedavisine karar verebilmemiz için kesinlikle muayene olmanız gerekmektedir.

 

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.