Diş Beyazlatma Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Dış etmenlerden veya kişinin dikkatsizliği ile kötü beslenme tarzının neden olması ile dişlerde renk değişimi problemi yaşanabilmektedir. Kişiye özel tonlar kullanılarak sararmış ve estetik görüntüsünü kaybetmiş dişlerinize beyazlatma işlemi uygulayabilmemiz mümkündür. Dişlerin yapısında yani dentin tabakası ile minesinde uygulanan renklenmeleri giderme işlemine diş beyazlatma adı verilmektedir.

Güzel bir gülümseme için ise sağlıklı ve beyaz dişler her zaman göze çarpmaktadır. Dişlerin oluşumları esnasında ise meydana gelen yapısal bozukluklar, çocukken kullanılan bazı antibiyotikler işle anne karnındayken dahi annenin kullanmış olduğu antibiyotiklerde sağlığınızı olumsuz etkileyen etmenler arasında yer almaktadır.

Bunların yanı sıra ise yaşlılık ve dolgular ile kaplamalarda zamana bağlı olarak dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olabilmektedir. Kötü beslenme tarzının da dişlerimizin beyazladığını engellediğini söyleyebiliriz. Örneğin; çay, kahve ve sigara ile vişne suları ya da içtiğimiz sulardaki flor miktarı da dişlerimizde renklenmelere neden olabilmektedir. Rengi koyulaşan veya sararmış dişlere porselen kaplama yaptırılabilir ya da kalıcı diş beyazlatma işlemi uygulanabilir. Yapılan bu işlemlerden sonra ise dişlerdeki sarartı yaklaşık 7-8 tona kadar açılmaktadır.

Kalıcı Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi beyazlatabilmek için birbirinden farklı yöntemler olmaktadır. Evlerinizde kendi kendinize uygulayabileceğiniz birçok yöntemin yanı sıra diş doktoru ile de profesyonel beyazlatma yapılmaktadır. Kalıcı beyazlatma işleminin bireylerde uygulanması için bir kısıtlama bulunmakta mıdır? Kalıcı diş beyazlatma işlemi hemen herkese uygulanabilmektedir.

Diş hekiminizin uygulamış olduğu ağız içi kontrolü ile bu tedaviye uygun olup olmadığınıza karar verilebilir. Dişleriniz sağlıklı olması beyazlığı ile bütünleştiğinde ortaya eşsiz bir görüntü çıkacaktır. Kalıcı beyazlatma ile köprü protezlerde beyazlatılabilinecek mi? Kalıcı beyazlatma işlemleri doğal diş yapıları üzerinde etkili olmaktadır. Yani porselen kaplama ya da köprü protezleriniz için bu tedavi yöntemi pek uygun değildir. Kalıcı protezler de dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar vardır.

Kullanılan ilacın markası ve bu markanın içeriği, ilacın kullanma şekli ve tedavi süresi kalıcı diş beyazlatma için önemli olan durumlar arasında yer almaktadır. Kalıcı diş beyazlatmalar için bu beyazlık ne kadar süre devam etmektedir? Bleaching yani diş beyazlatma ile sağlanan beyazlık uzun sürelidir yalnız bu süre tedavi uygulanan kişiye de bağlı olmaktadır. Hekiminizin sunduğu tavsiyelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunun dışında aşırı tükettiğiniz sigaralar ile kahve ve kola gibi asitli içecekler beyazlığın kalma süresini etkilemektedir. Sizlerde dişlerinizin beyazlığından memnun değilseniz hekim ile görüşebilir ve bu konuda neler yapabileceğinizi analiz edebilirsiniz.  Diş beyazlatma veya gülüş tasarımı hakkında merak ettiğiniz bütün sorular için sitemizi ziyaret edebilir, randevu almak için ise iletişim bilgilerimizden bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Copyright 2006 - 2020 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.