Dental Laminate Nedir?

Dental laminate, porselen laminate veneer olarak adlandırılmaktadır. Dişteki yer alan kötü görünümü düzelterek kişiye estetik güzel bir görünüm kazandırır. Dişlerde oluşan lekelenme, çapraşıklık ve orantısız diş tedavilerinde de kullanılan dental laminate diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Kişilerin diş yapısında oluşan renk bozukluğu ve şekil bozukluğunun tedavileri elbette mümkündür. Dental laminate diş yapısı ile aynı özelliğe sahiptir. Bu nedenle dişlere uygulanan dental laminata tedavisi doğal bir gülüş kazandırmaktadır. Dental laminate tedavisi için uzman bir ekip ile çalışmanız sizi 1-0 öne çekecektir. Öncelik olarak dental laminate tedavisi ne gerek olup olmadığını diş hekimi kontrollerini yaparak karar verir. Daha sonra ise diş hekimi ön dişlerinize şekil verme işlemini yapar.

Yapılan şekil verme işleminden sonra dişlerin ön tarafında kaplama aşamasına geçilir. Bu operasyon sırasında diş etleriniz uyuşturulur. Tedavi sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Diş hekimlerinin bu işlem için kullandığı frez aleti ile dişlerinizin ön kısmında küçük bir kısım hazır hale getirilir. Laminate bu kısma uygulanarak diş ve diş eti ile olan uyumuna bakılır. İstenilen uyum sağlandıktan sonra dişlerden ölçü alınarak bu ölçülere uygun laminate veneerler hazırlanır. Bu süreç dört ya da beş gün sürmektedir.

Bu süre içerisinde hastaya geçici dolgu işlemi yapılır. Hazırlanan dental laminate veneerler dişlerinize yerleştirilerek tedavi sona erer.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.