Bir Günde Kaç Tane İmplant Yapılır?

İmplant tedavisi çene kemiğine yerleştirilen ve ayrıca protezlere destek amaçlı yapılan yapay diş kökleridir. Uzun ömürlü ve yaşam boyu kullanabileceğiniz implantların bakımı oldukça önemlidir. İmplant tedavisine ihtiyacınız olup olmadığına diş hekiminiz karar vermektedir.

Hiç dişi olmayan hastalarda da uygulanabilen implant tedavisi ayrıca ihtiyaç duyan her yaştan hastaya uygulanmaktadır. Tek bir diş kaybı yaşayan hastalarda kaybolan dişin yerine tek bir implant yerleştirilerek kaplama yapılmaktadır. İmplant tedavisi sayesinde diş kaybı yaşayan hastaların toplum içerisinde daha özgüvenli özgür gülüşlere sahip olması sağlanmaktadır.

İmplant uygulanacak bölgedeki çene kemiğinin, implant tedavisine uygun olup olmadığı oldukça önemlidir. İmplant tedavisi sırasında implantların ağızda kaldığı süre boyunca ağız bakımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. İmplant tedavisinde başarılı olmanın en önemli noktası da çene kemiğidir. Çene kemiği ne kadar kaliteli ve bu tedaviye uygun olursa tedavi bir o kadar başarılı sonuç verir.

İmplant tedavisinden önce radyolojik ve klinik bir muayene olunması gerekmektedir. İmplant tedavisinde hastanın durumuna ve diş hekimini performansına göre bir günde 12 ve 15 tane implant yerleştirilebilir. Buna bağlı olarak bu durum değişkenlik gösterebilir. Alt çeneye uygulanan implant tedavisinden on gün sonra hastanın duruma bağlı olarak alt çeneye implant uygulaması yapılır. Bu durum tamamen hastanın veya diş hekiminin göstereceği performans ile alakalıdır. Ancak bir günde kaç tane implant yapılır sorusuna sadece diş hekiminiz doğru olarak bir karar vermektedir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.