Ağız Bakım Suları Hakkında Bilinmeyenler

Diş ve ağız sağlığını koruyabilmenin en etkili yolu dişlerim bakımlarının belirli aralıklarla en hijyenik şekilde sağlanmalarıdır. Diş ve diş eti temizliğinin düzenli bir şekilde yapılmasını için diş macunu, diş fırçası ve ağız bakım suları ile diş iplerini kullanım şekillerini bilmeniz gereklidir.

Diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde hijyenin sağlanması adına diş ipi ya da ara yüz fırçasından faydalanabilirsiniz. Ağız bakım sularının asıl amaçları nefesi tazelemektir. Ancak şiddetli ve kronik ağız kokularında sorunların giderilmesi için diş hekiminize başvurarak en uygun tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Ağız Bakım Sularının Doğru Kullanımı için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ağız bakım sularının kullanımının ardından etkili sonuçlar alabilmek adına doğru ve düzenli kullanımı şarttır. Ağız ve diş sağlığının korunabilmesi adına rutin olarak dişlerin fırçalanması ve diş fırçasının ulaşamadığı alanlar için diş ipi ile ara yüz fırçalarının kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra kişinin ağız yapısına uygun seçimlerin yapılması da önemlidir.

Ağızda yeterli hijyenin sağlanması için ağız bakım suları tek başlarına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle her zaman diş temizliği için düzenli bir diş fırçalama işleminin yerini ağız bakım suyunun alamayacağının da biliniyor olmanız gerekir.

Ağız bakım sularının tüm ağza nüfus etmesi için yeterli sürenin geçmiş olması gerekir. Etkili bir şekilde korunmasının sağlanması için en az 30 saniye kadar tüm ağız içinde çalkalama yapılmalıdır. Sizlerde sağlıklı bir hayat sürmek adına ağız ve diş sağlığınıza daha fazla özen gösterebilirsiniz. Düzenli aralıklarla diş hekiminize giderek sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.