Ağız Bakım Suları Hakkında Bilinmeyenler

Diş ve ağız sağlığını koruyabilmenin en etkili yolu bakımların belli ve düzenli aralıklar ile en hijyenik şekilde sağlanmasıdır. Diş temizliğinin sağlıklı bir şekilde yapılabilinmesi amacı ile sizlerde diş macunu, diş fırçası ve bakım suları ile diş iplerinin nasıl kullanılması gerektiğini bilmelisiniz.

Diş fırçasının ulaşamadığı bölgelerde hijyenin sağlanabilinmesi adına diş ipi yahut ara yüz fırçasından yararlanabilirsiniz. Bakteri oluşumunu engelleyen ve uzun süre ağız sağlığını koruma altına alan en etkili çözüm yolu ağız bakım suyudur. Ağız bakım suyunun asıl amacı nefesi tazelemektir. Fakat şiddetli ve kronik ağız kokularında sorunların giderilmesi için diş hekimine başvurularak en uygun tedavi yönteminin seçilmesi gerekmektedir.

Ağız Bakım Sularının Doğru Kullanımı için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ağız bakım sularının kullanımı sonucunda etkili sonuçlar alınabilinmesi adına doğru ve düzenli kullanımı şarttır. Ağız ve diş sağlığının korunabilinmesi adına rutin olarak dişlerin fırçalanması ve diş fırçasının ulaşamadığı alanlar için diş ipi ile ara yüz fırçalarının kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında ise kişinin ağız yapısına uygun seçimlerin yapılması gerekmektedir.

Ağızda yeteri hijyenin sağlanabilmesi için ağız bakım suları tek başlarına yeterli gelmemektedir. Yani diş temizliği için düzenli bir diş fırçalama işleminin yerini ağız bakım suyunun alamayacağının da biliniyor olması gerekir.

Ağız bakım sularının tüm ağza nüfus etmesi adına yeterli sürenin geçmiş olması gerekmektedir. Etkili korunmasının sağlanabilinmesi adına en az 30 saniye tüm ağız içinde çalkalama yapılması gerekmektedir. Sizlerde daha sağlıklı bir hayat sürebilmek adına ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Düzenli aralıklar ile ve en az 6 ayda bir olmak üzere dişleriniz için doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz. Sağlığınızın her daim sürdüğü bir ömür dileriz.

Copyright 2006 - 2020 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.