Lamine Porselen

Yaprak porselen olarak da bilinen lamine porselen, estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dilerdeki kırılma ve deforme olma durumlarına göre özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen diş tasarımıdır.

Dişlerde hiçbir aşınma yapılmadan uygulanan lamine diş kaplama, mükemmel uyum ve hassasiyet yakalanmasını sağlarken ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Diş görünümüne yakın olan porselen lamineler, ince bir yapıya sahip olsa da fazlası ile dayanıklıdır ve kolay kolay kırılmaz.

Sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği yöntem olması yönünden en çok tercih edilen lamine porselen kaplama ile kaybedilen diş dokuları tekrar kazandırılır.

Lamine Porselen Kaplama Neden Yaptırılmalı

lamine Porselen Kaplama

Ağız bakımına ve yaşa bağlı olarak dişlerin rengini ve dayanıklılığını kaybetmesi söz konusudur. Zamanla zayıflayan dişlerde aşınmalar ve kırılmalar meydana gelebilir. Böyle durumlarda estetik diş hekimliği yardımı ile kaybedilen dişler tekrar kazandırılabilir.

Aynı zamanda estetik kaygı duyan kişiler, dişlerinin göze hoş görünen bir forma kavuşmasını isteyebilir ve bu aşamada lamine diş kaplama ya da tam seramik kaplama seçenekleri yardımcı olmaktadır.

Dişlerdeki şekil bozukluklarını gidermek, hafif çapraşık dişleri düzeltmek, renk uyumsuzluklarını ortadan kaldırmak, ön dişleri hizalamak ve diğer estetik ve fonksiyon bozukluklarını gidermek için porselen diş kaplama yaptırılmasını önermekteyiz.

Porselen Lamineler Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gerek duyulduğunda hemen her yaştan hastaya uygulanabilen lamine porselen dişler, özellikle diş yapılarını beğenmeyenler için restoratif avantaj sağlamaktadır. Lamine porselen kaplama uygulanmasının gerekli olduğu durumlar ise;

  • Ön dişlerde bulunan ayrıklıkların kapatılmasında,
  • Aşınmış ya da kırık dişlerin restorasyonunda,
  • Dişlerin uzunluklarını arttırmada,
  • Şekli ve yapısal formu kötü olan dişlerde,
  • Eğri ve çapraşık dillerde,
  • Diastema kapama (ayrık dişleri birleştirmede)
  • Yapısı ve rengi bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,
  • Kalıtsal yapı bozukluklarında.

Lamine porselen uygulamalarının yapılacağı durumlar ilk muayene sonrası tespit edilmekte ve kişiye özel tasarımlarla en iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lamine Porselen Tedavi Süresi

Diş etlerinizde bir tedavi ya da estetik açıdan bir müdahale gerekli değilse 2-3 seansta lamine dişleriniz kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay süren porselen kaplama ile doğal diş görünümünüzü elde edersiniz.

Dişlerinizin düzeltilmesi veya tedavisi gerekli ise bu süre daha uzun olacaktır. Diğer estetik diş hekimliği ihtiyaçlarınıza göre tedavi süreniz değişebilir.

Lamine Porselen İçin Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolayı şikayetçi olan kişiler bu uygulamayı yaptırabilir. Çene bozuklukları, kalem ısırma, diş gıcırdatma, tırnak yeme ve diş eti iltihaplı olan kişilerin önce bu rahatsızlıklarından kurtulmaları gereklidir.

Aksi taktirde bu tedavi uygulanamaz, buna en doğru kararı verecek olan ise diş hekiminizdir. Malatya lamine porselenler düzgün bir diş ve ağız bakımı ile uzun yıllar kullanılabilir. Diğer sistemlerden daha kaliteli malzeme ile üretildiği için renklenme gibi durumlara daha dayanıklıdır.

Ömürlerini uzatmak için tırnak yemek, diş gıcırdatmak ve sert yiyecekler yemekten kaçınmak gereklidir. Küçük aşındırmalar ile uygulanan kolay bir tedavi şeklidir. İçinde bulunduğumuz zaman teknoloji bakımından durdurulamaz bir gelişme göstermesi diş hekimliğinde devrim niteliğinde büyük başarıları da beraberinde getirmiştir.

Bu yeniliğin en büyük modeli ise Malatya lamine porselen uygulamamız olmuştur. Alanında en tecrübeli ve bilgi birikimi olan diş hekimlerimiz ile sizlere lamine porselen uygulamasında en iyisini yapmaya çalışmaktayız. Ön dişlerde estetik açıdan ortaya çıkmış kötü görünüşü lamine porselen tedavi yöntemi ile çözümleyerek hasta onayı ile tüm tedavilerimizi uygulamaktayız.

Copyright 2006 - 2019 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.