Protez Diş Kaç Günde Takılır?

Çeşitli sebeplerle kaybedilen dişlerin yerine yapılan protez dişler hastaların günlük hayatlarında daha özgür gülüşlere sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca diş kayıpları ile birlikte çiğneme fonksiyonlarını yerine getiremeyen hastalar protez diş sayesinde bunun önüne geçmiş olur.

Sindirim sisteminin başlangıcı olan çiğneme fonksiyonu diş kayıpları ile birlikte yetersiz hale gelmektedir. Diş kayıplarını problem etmeyen hastalar zaman içerisinde çiğneme fonksiyonlarını yerine getiremez ve çeşitli sağlık problemleri ile karşı karşıya kalırlar. Bu durumu yaşamamak için gelişen teknoloji sayesinde her hastaya özel olarak üretilen protez dişler hastaları her anlamda konfora ulaştırmaktadır.

Ayrıca hayalinizdeki beyaz gülüşlere sahip olmak istiyorsanız eğer protez diş uygulaması oldukça basit ve aşamaları kolay bir uygulamadır. Protez diş tedavisi olmak isteyen bir hastanın diş ve ağız içi ölçüsü diş hekimi tarafından alınır. Daha sonra alınan ölçülere göre diş protez teknisyenleri hastaya özel olarak protez diş yapmaktadır. Hastaya özel olarak üretilen protez dişler diş hekimi tarafından hastaya uygulanmaktadır.

Protez diş taktıran bir hasta günlük yapacağınız ağız ve diş bakımına oldukça özen göstermelidir. Diş protezi uzun yıllar kullanılabilir. Bu durum hastanın günlük yapacağı ağız ve diş bakımına göre değişmektedir. Protez diş tedavisi 2 haftalık bir süreçte tamamlanmaktadır. Temizliğini yaparken günde iki kez fırçalamanız yeterli olacaktır. Detaylı bir temizlik ve bakım için diş ipi kullanabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.