Porselen Kaplama Kaç Yıl Dayanır?

Porselen kaplama tedavisi, sararmış ve darbe sonucu oluşan kırık dişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tamamen ağrı veya bir acı hissetmeden yapılan porselen kaplama tedavisi sonucunda tüm hastalar memnun bir şekilde ayrılmaktadır. 18 yaşından büyük her hastaya uygulanan porselen kaplama tedavisi sayesinde hastalar hayallerdeki gülüşlere sahip olmaktadırlar.

Porselen kaplama yapılmadan önce diş yüzeyleri diş hekimi tarafından iyice temizlenmektedir. Daha sonra diş hekimi tarafından her bir dişten ölçü alınarak porselen kaplama siparişi verilir. Porselen kaplamaların yapılış süresi iki haftaya kadar sürmektedir. Daha sonra diş hekimi dişlerin yüzey kısımlarını kaplamaların oturabileceği şekilde bir miktar inceltir. Kaplamalar gelene kadar geçici kaplamalar takılır. Bunun nedeni inceltilen dişlerin zarar görmemesidir. Bu süre zarfında hastanın yeni kaplamalar gelene kadar sert yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir.

Porselen kaplamalar geldikten sonra özel bir yapıştırıcı yardımı sayesinde dişlere porselen kaplamalar geçirilir. Porselen kaplama tedavisi bu aşamada tamamlanmış olur. Porselen kaplamaların kullanım süresi 15 ile 20 sene arasında değişmektedir. Bu süreye bağlı olarak hastanın dişlere yapacağı bakım oldukça önemlidir.

Son yıllarda estetik amaçlı hemen hemen her hastanın uyguladığı porselen kaplamalar kişilere özgür bir gülüş sağlamaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.