Porselen Kaplama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Porselen kaplama, dişler de genel anlamı ile çeşitli sebepler ile yitirilen dişlerin yerine ya da dişlerde mevcut olan çeşitli estetik bozukluklardan dolayı uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra çiğneme bozuklukları, çene kapanma ya da asimetrik kapanma problemleri ve konuşma bozukluklarını tedavi etmek için tek olarak yahut bütün çene kemiğine yapılan protez uygulamalardır.

Ağız içerisinde yer alan diş çürüklerinin, dişlerin yapılmasını engelleyecek seviyede ilerlemesi sonucunda, dişlerin daha fazla hasar görüp çekilmesini önlemek ve dişleri kurtarabilmek için porselen kaplama uygulanmaktadır. Daha sonra ise diş hekimi muayenesi sonucunda bir hata ya da bir yanlış olmaz ise porselen tedavisi için tarih alınmalı ve o tarihte uygulama gerçekleştirilmelidir. Porselen kaplama diş yapımı, genel olarak ön dişlerinde renk uyumsuzluğu olan bireylerin talep ettiği bir tedavidir. Ön kısımda yer alan dişlerin gülüş ve konuşma bakımından fazlası ile belirgin olması bu duruma neden olmaktadır.

Porselen Kaplama Diş Yapımı Nasıl Oluyor?

  • Porselen diş yapısına sahip olmak isteyen bireyler muayene tamamlandıktan sonra herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde diş ölçülerini aldırır.
  • Hastanın diş ölçülerini alan diş hekimi, her diş için her dişin kendi ebadında kaplama yapılacak biçimde porselen maddelerini hazırlar.
  • Hazırlanan her bir porselen parçası kesinlikle hastaya göre hazırlanmaktadır.
  • Daha sonra uygulamaya geçilir ve porselen dişe eklenmiş olur.
  • Böylelikle fazlası ile beyaz ve belirgin bir diş yapısı ortaya çıkmış olur.
  • Bu uygulamaların ardından porselen kullanan bireylerin alışma süreci gelmektedir.

Porselen kaplama diş kullanımı hijyen ve titizlik gösterilmesi gereken bir durumdur. Ayrıca kesinlikle yanlış bir durumda, uygulanan bütün işlemlerin kolaylıkla boşa gidebileceği bir uygulamadır. Porselen diş uygulaması için bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Porselen diş tedavisindeki temel hedef olması gereken çiğneme, konuşma ve görüntüyü elde etmektir. Porselen diş tedavisi herhangi bir nedenle diş kaybı yaşayanlara, dişlerinde kırık ve sararma olan bireylere uygulanabilmektedir. Bunların yanı sıra renk değişimi ve asimetrik görüntüye sahip bireylere, ortodonti tedavisinden çekinen bireylere ve diş gelişimini tamamlamış olan 18 yaşından büyük tüm bireylere yapılabilmektedir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.