Popüler Diş Tedavisi

Popüler diş tedavilerde olan lamineler çoğunlukla ön dişlerde kullanılan çok ince porselenler olarak bilinir. Dişlerin ön yüzeyinde genellikle hafif seviyede aşındırma yapılmasının ardından malatya lamine porselen ince tabaka halinde dişlerin yapıştırılması işleminde uygulanmaktadır.

diş-tedavisi

Lamine Porselenler Nasıl Uygulanır?

Popüler bir diş tedavisi yöntemi olan porselen lamineler ne zaman tercih edilir diye düşünüyorsanız, bu genellikle dişlerin arasında yer alan boşlukları doldurmak için sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Porselen lamine hangi hastalarda uygulanır diye soracak olursanız, genellikle renkleşme sorunu olan ön dişlerde, birbirinden ayrık olan dişler, aşınan ve kırılan dişlerde, diş beyazlatma işleminin tercih edilmediği ya da beklenen sonuca ulaşılamadığı durumlarda bu yönteme başvurulmaktadır.

Estetik bakımdan da oldukça şık duran bu yöntem diş beyazlatma tedavilerinden başarılı sonuçlar alınmaması durumunda tercih edilmektedir. Dişlerin dikey boyutlarında meydana gelen kısalma lamine porselen ile hızlı ve ağrısız bir şekilde kişinin dikey boyutunu tekrar kazandırmaktadır.

Bu tedavi özellikle ön dişlerde sıklıkla yapılmaktadır. Porselen lamineler sayesinde dişlere az müdahale yapıldığından hem hastalar için hem de doktorlar için süre kayıplarının önüne geçilmektedir. Çay, sigara, kahve gibi maddelerden etkilenmediğinden gönül rahatlığı ile estetik gülüşlere ulaşmanız mümkündür. Uygulanacak olan tedavi yönteminde ilk aşama diş etinin sağlık durumunu kontrol etmek olmalıdır.

Gerekli olan diş eti bakımları yapıldıktan sonra porselen lamine uygulanacak dişlerin ölçüsü alınmakta ve bu işlem hastanın ağzında yapılmaktadır. Porselen lamine hazırlama işlemine laboratuvar ortamında devam edilmekte ve 5-6 gün sonunda lamineler hazır hale gelmektedir. Sonrasında ise protezler ağızda prova edilmektedir.

Doktor ve hasta tarafından umulan estetik görünüme ulaşıldığı zaman yapıştırılır, değilse görüşler dahilinde son pürüzler giderilir ve porselen yapraklar bon ding aracılığıyla dişe özenli bir şekilde yapıştırılır. popüler bir diş tedavisi olan lamine porselen ile sizlerde artık estetik dişlere ve mutlu gülüşlere kavuşabilirsiniz. Kullanım süresinde ise hekimin tavsiyesine uyarak yapacağınız bakımlar bu porselen lamine kaplamayı uzun süre kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Porselen lamine çok ince olduğundan doğal diş dokusundaki mine gibi şeffaftır. Doğal dişlerde ışık uygulaması yapıldığından dolayı yansıma olmamaktadır. Popüler diş tedavisi yöntemi doğal dişler gibi parlak olur ve dişlere matlık vermez. Aşaması az, süreci ise diğer diş tedavilerine göre daha ağrısız ve basit olduğundan fazlası ile rağbet gören bir tedavi yöntemidir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.