Popüler Diş Tedavisi

Popüler diş tedavilerden olan lamineler genellikle ön dişlerde kullanılan çok ince porselenlerdir. Dişlerin ön yüzeyinde hafif seviyede aşındırma yapıldıktan sonra malatya lamine porselen ince tabaka halinde dişlerin yapıştırılması işlemidir.

diş-tedavisi

Lamine Porselenler Nasıl Uygulanır?

Popüler diş tedavisi olan porselen lamineler ne zaman tercih edilir derseniz, dişlerin arasında bulunan boşlukları doldurmak için sıkça başvurulan yöntemlerden biridir.

Porselen lamine hangi hastalarda uygulanır dersek, renkleşme sorunu olan ön dişlerde, birbirinden ayrık olan dişlerde, aşınmış ve kırık dişlerde, diş beyazlatma işleminin tercih edilmediği veya beklenen sonuca ulaşılamadığı hallerde bu tedavi yöntemine başvurulur. Estetik açıdan son derece şık duran bu yöntem diş beyazlatma tedavisinden başarılı sonuç alınamaması durumunda tercih edilir. Dişin dikey boyutunda meydana gelen kısalma lamine porselen ile en hızlı ve ağrısız şekilde kişinin dikey boyutu yeniden kazandırılır. Özellikle ön dişlerde sıkça bu tedavi yapılmaktadır. Porselen lamineler sayesinde dişlere az müdahale yapıldığından hem hastalar için hemde doktor için süre kaybının önüne geçilir. Çay, kahve, sigara gibi maddelerden etkilenmediğinden gönül rahatlığı ile estetik gülüşlere ulaşabilirsiniz. Uygulanacak olan tedavide ilk aşama diş etinin sağlık durumunu kontrol etmektir. Gerekli diş eti bakımı yapıldıktan sonra porselen lamine uygulanacak dişlerin ölçüsü alınır ve bu işlem hastanın ağzında yapılmaktadır. Porselen lamine hazırlama işlemine laboratuvar ortamında devam edilir ve 5-6 gün sonra lamine hazır hale gelir. Daha sonra protezler ağızda prova edilir. Hasta ve doktor tarafından umulan estetik görüntüye ulaşıldı ise yapıştırılır değilse görüşler dahilinde son pürüzler giderilir ve porselen yapraklar bon ding aracılığı ile dişe özenle yapıştırılır. Popüler diş tedavisi olan lamine porselen ile artık sizlerde estetik dişlere ve mutlu gülüşlere sahip olabilirsiniz.  Kullanım süresine gelecek olursak hekimin tavsiyesine uyarak yaptığınız bakımlar bu porselen lamine kaplamayı uzun süre kullanmanıza imkan verecektir.

Porselen lamine neden estetik görüntü sağlar diye sorarsanız, çok ince olduğundan doğal diş dokusundaki mine gibi şeffaftır doğal dişlerde ışık uygulaması yapıldığında yansıma olmaz.  Popüler diş tedavisi ile doğal dişler gibi parlak olur dişlere matlık vermez. Aşaması az, süreci diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha ağrısız ve daha basit olduğundan çok rağbet gören bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Copyright 2006 - 2020 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.