Malatya İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi ağızda eksik olan dişlerin yerine konması için uygulan tedavi yöntemidir. Bunlar genel olarak titanyum ya da titanyum bileşiklerinden tasarlanan yapay diş kökleridir.

İlk amacımız her zaman öncelikli olarak doğal dişlerinizi ağızda muhafaza etmek olacaktır. Fakat tek bir diş çekilince dahi ağızdaki doğal denge bozulmaktadır. Böylece diğer dişlerin kaybı, hız kazanmaktadır. İmplant tedavisi bu gibi durumlarda kendi dişlerinize en benzer kuvvet dengesini sağlamaktadır. Çünkü implant diş, kahkaha atarak gülmenizi ve keyif ile yemek yemenizi yeniden sağlayacak çok özel ve ideal tedavi yöntemidir.

İmplant tedavisinde kullanılan Titanyum, vücut dokuları ile etkileşime girmemektedir. Ayrıca kuvvetlere karşı dayanıklı bir malzeme olduğu için implant malzemesi olarak kullanım yapılmaktadır. İmplantlar daha önceki dönemlerde kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara kolaylıkla yerleştirilmektedir. Ayrıca ciddi bir enfeksiyon bulunmuyorsa diş çekim sonrası diş yuvasına implant yerleştirilebilir.

İmplantlar, Sabit Protez veya Hareketli Protezler yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Kemiğin yeterli ve uyumlu olduğu hallerde basit bir operasyon ile çene kemiğine yerleştirilmektedir. Şayet kemik miktarı ve yoğunluğu gereken seviyede bulunmuyorsa implant uygulamasına başlamadan önce kemik oluşturmaya yönelik uygulamalar yapılması gerekmektedir. Çünkü İmplant uygulanacak olan bölgedeki kemiğin yoğunluğu, yüksekliği ve kalınlığı tedavi için son derece önemlidir. Bu şartlar implant tedavisine doğrudan etki etmektedir. Kemiğin eksik kaldığı durumlarda, kemik miktarını yükseltmek için farklı tekniklerle kemik oluşturmak gerekmektedir. Kemik miktarını yükseltmek için üst arka kısımda sinüs lift, blok greftleme uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra alt çenede yatay ve dikey yönde kemik oluşturma uygulamaları yapılmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.