Lazer Diş Tedavisi Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Hayata sağlıklı bir birey olarak devam edebilmemiz için ağız içi bakımlarımız konusunda son derece hassas olmalıyız. Diş tedavi yöntemlerinden biri  olup en fazla rağbet görenler arasında üst sıralarda yer edinen bir tedavi tekniği olan lazer hakkında bilgi vereceğiz.

Lazer, elektromanyetik ışık yükselticisi tarafından üretilerek yoğunlaştırılmış enerjiye sahip doğrusal hareket eden bir ışınımdır. Diş hekimliğinde bahsedilen enerji, dokular içerisinde ki su moleküllerini buharlaştırarak dokuyu parçalamak için kullanılmaktadır. Diş tedavi yöntemi olarak lazer tercih edildiği takdirde kanamasız bir müdahalede bulunulmakta olup iyileşme dönemi için zamandan tasarruf edilmektedir.

Lazer Tedavisinin Uygulanabileceği Alanlar Nelerdir?

malatya diş hekimi

kanamasız bir müdahalede bulunulmakta olup iyileşme dönemi için zamandan tasarruf edilmektedir. Hastaların merak etmiş olduğu bir konu vardır ki o da şudur; her cerrahi işlemde lazerin kullanılıp kullanılamayacağı sorusudur. Kemik gibi sert dokular ve geniş yüzeylerde lazerin diğer yöntemler ile birlikte kullanılması daha doğru olacaktır. Fakat yumuşak doku lezyonlarının çıkarılması, dil ve yanak ile dudak bağlarının dikişsiz biçimde kesilmesi  yahut biyopsi gibi durumlarda sıklık ile tercih edilmektedir.

Lazer tedavisinin uygulanabileceği alanlardan kısaca bahsedecek olur isek; diş dolguları ve diş çürüklerinin temizliği ile kanal tedavileri,çene kemiği ve diş etinde her çeşit cerrahi müdahaleler, diş etlerinin şekillendirilmesi, ağız yaraları ve koyu renkli diş etlerinin renginin açılması için lazer tedavisinden yararlanılmaktadır.

Lazer Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

lazer diş tedavisi

Teknolojilerin sürekli olarak ilerleme kaydetmesi ile birlikte geliştirilen lazer diş tedavi yöntemi  ile sizlerde bu uygulamanın beraberinde getirdiği avantajlarından sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Yeni nesil malatya diş lazeri ile dişe ve diğer dokulara temas etmeden çalışmak mümkün olmaktadır. Bu sayede ısı ve titreşim işle sürtünmeye bağlı olarak ağrı oluşmayacağından dişi uyuşturmaya gerek kalmamaktadır.

Lazerin kullanıldığı bölgede %100 sterilizasyon sağlanmaktadır. Lazer dahilinde yapılan cerrahi uygulamalarda işlem esnasında nerede ise hiç kanama meydana gelmemektedir. Diş etlerinde genetik olarak aşırı derecede mor renklenmenin olduğu hastalarda 3 yahut 4 seansta lazer ile soyma yani peeling yapılarak bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Sizlerde alanında uzman diş hekimlerimizden lazer uygulamaları hakkıda bilgi almak için site içerisinde yer alan iletişim kanallarımızı kullanarak tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2020 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.