Lazer Diş Tedavisi Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Hayata sağlıklı bir birey olarak devam edebilmemiz için ağız içi bakımlarımız konusunda son derece hassas olmalıyız. Diş tedavisi yöntemlerinden biri olan lazer tedavisi en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Lazer, elektromanyetik ışık yükselticisi tarafından üretilerek yoğunlaştırılmış enerjiye sahip doğrusal hareket eden bir ışınımdır. Diş hekimliğinde bahsedilen enerji, dokular içerisinde ki su moleküllerini buharlaştırarak dokuyu parçalamak için kullanılmaktadır. Diş tedavisinde lazer uygulaması tercih edildiğinde kanamasız bir müdahalede olacağından zamandan da tasarruf edeceksiniz.

Lazer Tedavisinin Uygulanabileceği Alanlar Nelerdir?

malatya diş hekimi

Hastaların merak etmiş olduğu bir konu vardır ki o da şudur; her cerrahi işlemde lazerin kullanılıp kullanılamayacağı sorusudur. Kemik gibi sert dokular ve geniş yüzeylerde lazerin diğer yöntemler ile birlikte kullanılması daha doğru olacaktır. Fakat yumuşak doku lezyonlarının çıkarılması, dil ve yanak ile dudak bağlarının dikişsiz biçimde kesilmesi  yahut biyopsi gibi durumlarda sıklık ile tercih edilmektedir.

Lazer tedavisinin uygulanacağı alanlar genellikle diş dolguları ve diş çürüklerinin temizliği ve kanal tedavileri, çene kemiği ile diş etindeki cerrahi müdahaleler, diş eti şekillendirilmesi, ağız yaraları ve koyu renkli diş etlerinin renklerinin açılması için lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Lazer Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

lazer diş tedavisi

Teknolojilerin ilerlemesi ile gelişen lazer diş tedavisi yöntemi sayesinde sizlerde bu uygulamanın getirdiği avantajlardan sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Son teknoloji Malatya diş lazeri ile diş ile diğer dokulara temas etmeden tedavi artık mümkündür. Bu sayede ısı ve titreşim ile sürtünmelere bağlı olarak ağır oluşmayacağından düşü uyuşturmaya da gerek kalmayacaktır.

Lazerin uygulandığı bölgede %100 sterilizasyon sağlanmaktadır. Lazer ile birlikte uygulanan cerrahi işlemlerde nerede ise hiç kanama görülmez. Diş etlerinde genetik olarak aşırı mor renklenmelerin oluştuğu hastalarda 3-4 seans lazer uygulaması ile soyma yani peeling yapılarak sorun tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Sizlerde alanında uzman diş hekimlerinden lazer uygulamaları hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.