Lamine Porselen

Estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dillerdeki deforme olma ve kırılma durumlarına göre özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen diş tasarımına lamine porselen ya da diğer bir adı ile yaprak porselen denmektedir.

Genellikle dişlerde hiçbir aşınma yapılmadan uygulanan lamine porselen diş kaplama, mükemmel bir hassasiyet ve uyum yakalamayı sağlarken aynı zamanda da ince yarı geçirgen bir tabakadır.

Diş görünümüne yakın olan lamine porselen ince bir yapıya sahip olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır ve kolay kolay kırılmaz. Lamine porselen kaplama ile kaybedilen diş dokuları tekrar kazandırılmaktadır.

Lamine Porselen Kaplama Neden Yaptırılmalı

Yaşa ve ağız bakımına bağlı olarak dişlerin dayanıklılığını ve rengini kaybetmesi söz konusu olabilir. Zaman içinde zayıflayan dişlerde aşınmalar ve kırılmalar meydana gelmektedir. Bu tarz durumlarda estetik diş hekimliği yardımı ile kaybedilen dişler tekrar kazandırılmaktadır.

Ayrıca estetik kaygısı duyan kişiler, dişlerinin göze hoş görünen bir forma kavuşmasını isteyebilmektedir. Bu aşamada ise lamine diş kaplama ya da tam seramik kaplama uygulamaları yardımcı olmaktadır.

Dişlerdeki şekil bozukluklarını gidermek, renk uyumsuzluklarını ortadan kaldırmak, çapraşık dişleri düzeltmek, ön dişleri hizalamak diğer estetik ve fonksiyon bozukluklarını gidermek için porselen diş kaplama yaptırılmasını önlemektedir.

Porselen Lamineler Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gerek duyulduğu zaman hemen her yaştan hastaya uygulanan lamine porselen dişler, diş yapılarını beğenmeyenler için restoratif avantaj sağlamaktadır. Lamine porselen kaplama uygulamalarının gerekli olduğu durumlar ise;

  • Ön dişlerdeki ayrıklıkların kapatılmasında,
  • Kırılmış ya da aşınmış olan dişlerin restorasyonunda,
  • Diş uzunluklarını arttırmakta,
  • Yapısal ve şekil olarak formu kötü olan dişlerde,
  • Çapraşık ve eğri olan dişlerde,
  • Ayrık dişleri birleştirmede,
  • Rengi ve yapısı bozulan eski dolguların düzeltilmesinde,
  • Kalıtsal yapı bozukluklarında,

Yukarıda belirttiğimiz durumlarda lamine porselen uygulamasının yapılacağı durumlar ilk muayene sonrasında tespit edilir ve kişiye özel tasarımlar ile en iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lamine Porselen Tedavi Süresi

Diş etlerinizde bir tedavi ya da estetik açıdan bir müdahale gerekli değilse 2-3 seansta lamine dişleriniz kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay süren porselen kaplama ile doğal diş görünümünüzü elde edersiniz. Dişlerinizin düzeltilmesi veya tedavisi gerekli ise bu süre daha uzun olacaktır. Diğer estetik diş hekimliği ihtiyaçlarınıza göre tedavi süreniz değişebilir.

Lamine Porselen İçin Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı, şikayeti olan kişiler bu uygulamayı yaptırabilirler. Diş gıcırdatma, çene bozuklukları, kalem ısırma, diş eti iltihapları ve tırnak yeme gibi durumları olan kişiler ilk olarak bu rahatsızlıklarından kurtulmalıdır.

Aksi halde lamine porselen tedavisi uygulanamaz, buna doğru karar verecek olan ise diş hekimidir. Lamine porselen uygulaması ağzı ve diş sağlığına dikkat edildiği taktirde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Diğer uygulamalarda daha kaliteli malzemelerden üretilen lamine porselenler renklenme gibi durumlara daha dayanıklıdır.

Küçük aşındırmalar ile uygulana kolay bir tedavi yöntemi olan porselen lamine, diş hekimliğinde devrim niteliğinde büyük başarıları da beraberinde getirmektedir. Alanında tecrübeli ve bilgi birikimi olan diş hekimlerimiz ile sizlere lamine porselen uygulamasında en kalitelisini yapmaya çalışmaktayız.

Malatya lamine porselen hizmeti veren işletmemiz de ön dişlerde estetik açıdan ortaya çıkmış kötü görünüşü lamine porselen tedavi yöntemi ile çözümleyerek hasta onayı şle tüm tedavilerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.