Kimler Diş Dolgusu Yaptırabilir?

Diş dolgusu yaptırmak isteyen bir hasta öncelikli olarak diş hekimine başvurması gerekmektedir. Diş dolgusunun yapılıp yapılmayacağına diş hekimi karar vermektedir. Diş hekimi öncelikli olarak dişte gözlem yaparak dişin durumunu inceler. Daha sonra dişte renk değişimi olup olmadığına bakar. Eğer dişte oluşan renk değişimi derinlemesine bir çürükten dolayı oluşmamışsa çürük boyası kullanarak bu renk değişimini düzeltebilir. Kullanılan çürük boyası ile dişler iyice çalkalanır ve diş eski güzel görünümüne kavuşur.

Eğer dişte yer alan çürük derinlemesine dişe işlemişse dolgu tedavisi uygulanır. Bunun için diş hekimi çürük yüzeyini daha iyi incelemesi için röntgen çekmektedir. Bunun yanı sıra dolgu tedavisi sadece çürüklere uygulanan bir tedavi değildir. Herhangi bir darbe sonucu oluşan diş kırıklarında dolgu tedavisi uygulanmaktadır. Ayrıca diş rengindeki değişimlerde yine dolgu tedavisi yapılmaktadır. Estetik amaçlı da yapılan dolgu tedavisi sayesinde hastalar istedikleri gibi bir görünüme kavuşurlar.

Yapılan estetik dolguların ömrü 5 veya 10 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Dolgu tedavisi sonrasında hastalar günlük ağız ve diş bakımlarına oldukça özen göstermelidir. Dişlere uygulanan dolgu tedavisi sonucunda hastalar hayallerindeki beyaz ve temiz dişlere kavuşurlar. Dolgu tedavisi sonrasında hastalar memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Diş dolgusu kimlere yapılır, diş dolgusu tedavisi hangi durumlarda yapılır ve diş dolgusu hangi dişlere uygulanır gibi sorularınız hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.