Kanal Tedavisi İle Dişlerinizi Kurtarın!

Kanal tedavisi ile dişlerinizi kurtarın. Çok eskilerden çekilmesi gereken diş olarak görülen doğal dişlerin günümüzde diş hekimliğinde kanal tedavisi ile kurtarıldığını gözlemlemekteyiz. Diş hekimleri doğal dişlerin kurtarılmasından yanadır genel olarak buda ancak kanal tedavisi ile mümkün olmaktadır.

Kanal Tedavisi İle Dişlerinizi Kurtarın!

Kanal Tedavisi Sonrası

Kanal tedavisi halk arasında en korkulan tedavi yöntemlerinden biri olarak görülmektedir. Bu oldukça yanlış bir inanıştır. Diş hekimi korkusu olan hastaların bile kanal tedavisinde oldukça rahat ve hiç ağrısız olduğunu duymaktayız. Bir diş hekiminin deyimi ile lokal anestezi uygulanmış bir ağız içine kanal tedavisi, dolgu uygular istersek implant yerleştirir ve tekrar çıkarabiliriz siz bu durumda ağrı hissetmezsiniz.

Günümüzde uygulanan lokal anestezistler ağız içinin tamamen uyuşturulmasını sağladıkları için asla korkulacak bir durum yoktur. Kanal tedavisi yeni bir tedavi şekli değil çok uzun yıllardır var olan bir yöntemdir. Bir çok kişinin dişlerinde bu yöntem uygulanmış ve çok uzun seneler ağız içinde kalmıştır. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte bu tedavi yöntemi daha başarılı sonuçlar vermektedir. Kanal tedavisi ile temizlenen oyuklar en iyi dolgu malzemeleri ile doldurulup doğal dişe en yakın performans sağlanmaktadır. Kanal tedavisi; çürük veya travma gibi sebeplerden ötürü dişin en iç kısmı olan pulpa da yer alan sinirlerin  iyileşmesi mümkün olmadığı veya tamamen öldüğü durumlarda uygulanan tedavi yöntemidir. Bir dişin kanal tedavisi istediği durumlar radyografi desteği ile uzman hekimin ön görüsü ile karar verilir. Ve unutmayın ki diş hekimleri tedaviler konusunda size en uygun olan tedavisi önerirler. Kanal tedavisi sadece dişteki sinirleri almayı içermez. Dişlerde bir çok kanal vardır diş hekimi olarak önce bu kanalları tespit edilerek bunun kök ucuna kadar içlerinin boşaltılması ve özel materyaller ile doldurulmasını kapsar. Bu uygulamanın başarılı olması her kanalın büyük dikkatle doldurulması ile paraleldir.

Kanal tedavisi hekimlikteki ismi ile endodonti lokal anestezik maddeler ile tam uyuşma sağlandığından asla korkulacak bir şey yoktur. Dişin durumuna göre tek seansta bite bilirken bazı durumlarda birden fazla seansta sürebilmektedir. Kanal tedavisi sonra uygulanacak dolgu veya porselen tedaviler ile diş eski işlevini kazanmaktadır. Tedavi sonrası bazı kişilerde basit ağrı kesiciler ile geçebilecek ağrılar oluşurken bazı hastalarda hiç ağrı söz konusu dahi olmamaktadır. Tedavi sonrası oluşacak hassasiyet 1 en geç 2 hafta sonra kendiliğinden yok olacaktır. Geçmeyen ve ciddi ağrılara sebep olan durumlarda hekiminize danışmalısınız.

Copyright 2006 - 2017 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.