İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir. Özellikle çene kemiğinde implantları destekleyecek bir kemik yapısı olan, diş etlerinde sorun olmayan ağız bakımlarına özen gösteren hastalarda yüksek oranda başarılı olmaktadır.

İmplant tedavisi bazı faktörlere bağlı olarak yeterli kemik yapısı olmayan hastalar olabilmektedir. kemik kaybı fazla ise bazı teknikler kullanılarak kemik yapısı uygun hale getirilerek implant uygulaması yapılabilir.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

İmplant tedavisi eksik bir veya birden fazla dişin kayıplarında estetik açıdan sorun yaşayan kişilerde uygulanabilir. Kayıp olan diş zamanla çene yapısında da bozulmalara neden olmaktadır. Sağlıklı beslenememe sonucu ortaya çıkan sorunlarda kişinin genel sağlığında kayıplar yaşanmaktadır.

Eksik diş veya dişlerin fonksiyonlarını yeniden kazanması için için implant harika bir tercih olmaktadır. Uzun yıllar kullanımı doğal dişlere yakın fonksiyonları ile en çok tercih edilen implant tedavisidir.

İmplant Tedavisi Uygulaması Kimlere Uygulanamaz?

İmplant tedavisi daha önce baş ve boyun bölgelerinde radyoterapi uygulanan hastalara uygulanamaz. Kemik gelişimini tamamlamış genç ve çocuklara, ileri derece sigara tüketen kişilerde uygulansa bile başarı oranı düşmesinden dolayı sigara bırakılmadan malatya implant uygulaması yapılmamaktadır.

Diyabet, tansiyon,hemofili gibi hastalıklara sahip bireylerde doktorların sağlık durumları onayı sonucu uygulanabilir. Malatya implant uygulaması genellikle iki aşamada gerçekleşir. İleri derece cerrahi istemeyen bu uygulama ise lokal anestezi altında implant yuvaya yerleştirilir.

Daha sonra kemik ve implantın bir biri ile bütünleşmesi beklenilir ve dişi taklit eden kısım yerleştirir ve protez işlemine başlanılır. İmplant üzerine uygulanacak protez diş hekiminizin kontrolleri sonucunda karar verilir. Malatya implant tedavisi ile her hangi bir ağrı hissetmezsiniz.

Lokal anestezi uygulanan bölge de tam bir uyuşma gerçekleştiği için asla ağrı ve sızı hissetmezsiniz. Diğer tedaviler uygulandıktan sonra hissedilen ağrı ile aynı olduğunu söyleye hastalar implant uygulanırken hissedilen hissin baskı olduğunu söylemektedirler. Tedavi bittikten sonra implantın varlığından haberiniz bile olmayacaktır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.