Güncel İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi çene kemiği eklemine vidalanarak yapılan yapay diş kökleridir. Yapılacak olan bir dişin temelidir. Gerçek bir dişin sahip olduğu fonksiyonlara çok benzer özellikler gösterir. Bu yapay diş köklerinin üzerine yerleştirilmiş protezler ise implant diş olarak isimlendirilir.

İmplant diş tedavisi seçeneği diğer diş tedavilerinin sahip olduğu avantajlardan daha yüksek avantajlara sahiptir ve başarı oranları %95 gibi güçlü oranlardadır.

Tüm dünya çapında yaygın olarak kullanılması ve dışarıdan ithal edilmesi nedeni ile pahalı bir tedavidir. Kliniğimize başvuran hastalarımızın çoğunun merak ettiği soru ise Sağlık Güvenlik kurumunun implant tedavi ücretlerini karşılayıp karşılamadığıdır. SGK’nın uygulama tebliğinde yer alan bildiriye göre SGK implant  tedavi masraflarını karşılamamaktadır.

implant-dis-tedavisi-fiyatlari

Türk Diş Hekimleri Birliğinin her yıl düzenlediği fiyat listesine göre implant fiyatı haricinde yapılan cerrahi işlemler ile alakalı belirli bir rakam aralığında fiyat sunulur. Geriye kalan ise implant ücreti olarak belirlenir.

İmplant tedavisi için devlet ve üniversite hastanelerinde de bu tedavi yapılır fakat yine ücretlendirme Sağlık Güvenlik Kurumunun belirlediği şartların haricinde devlet implant tedavi ücretlerini karşılamamaktadır. Malatya implant fiyatları konusunda bazı faktörler fiyat değişkenliğine neden olmaktadır.

Malatya İmplant Fiyatları

Malatya implant fiyatları 2018 yılı itibarı ile değişkenlik göstererek belirli bir aralıkta sınırlandırılmıştır. Tek bir adet implant için belirlenen fiyat aralığı sınırlıdır.

Bilindiği gibi implant fiyatları oldukça değişkenlik gösteren bir tedavi metodudur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu ise implantın kalitesi ve hekiminizin bu alandaki yeterliliğidir. Kaliteli bir implant ve el beceresi iyi bir hekim sağlıklı ve başarılı bir sonuç çıkarır.

Malatya implant fiyatları da malzemelerin kalitesi ile bağlantılı olarak artmaktadır. Fiyatların değişkenlik göstermesi döviz kurunun değişkenliğinden kaynaklanmaktadır.

Tamamen yerli üretim implant konusunda devlet teşvik çalışmaları gerçekleştirmektedir. deneme ve test aşamalarını geçtikten sonra hasta sağlığını olumsuz etkilememesi adına çok uzun süreçlerden geçmektedir. Bu süreç ise en az 10 yıl gibi bir süreçtir.

Malatya implant tedavisi ise memleketimizin ana gelir kaynağı olan kayısı ile doğru orantıda işler. Bol ve karlı bir hasat yılından sonra implant tedavisi oldukça rağbet görmeye başlar.

İmplant firmaları genelde ödemelerini peşin olarak aldıkları için ödeme konusunda hastalarda ancak kredi kartı taksiti ile daha rahat ödeme imkanı sunulmaktadır. İmplant tedavisi uygulanacak olan cerrahi durum ile alakalı olarak fiyatlarda değişkenlik gösterir. İmplant kampanya ile sizlerde diş tedavinizi kampanyalı fiyatlarımız ve uygun ödeme koşullarımız ile gerçekleştirebilirsiniz.

implant-tedavi-sekli

İmplant tedavisini sigortalar karşılamadığı için bazı hastalar için bu tedavi metodunu kullanmak zor olabilir. Bu durumda diğer tedavilere yönelmek zorunda kalabilirler.

Malatya implant tedavisi bir çok açıdan hastanın lehine işleyen ve çok avantajları bulunan bir tedavi metodudur.Malatya implant fiyatları konusunda detaylı bilgi almak isterseniz eğer kliniğimizin (422) 325 81 67 irtibat numarasından iletişime geçmelisiniz.

Malatya İmplant Markaları

Günümüzde Ülkemizde kullanılan implant markaları oldukça fazladır. Bunlar Alman, İsviçre, Güney Kore, Amerika, İsrail, İtalya ve Türkiye üretimi yapan implant markaları olmaktadır. İmplantın kalitesinde diş hekimlerinin dikkat ettikleri ve beklentileri şöyledir;

  • İmplant markası ile ilgili bilimsel literatüre uygun özellikleri mevcut mu?
  • Firma üretim yaparken kullanılan teknolojiler sağlıklı ve kaliteli mi?

Diş hekimi bu iki seçeneği araştırdıktan sonra kullanıp kullanmayacağına karar vererek o marka ile çalışmaya başlar. Özellikle Alman, İsviçre, Amerika menşeli implantlar en kaliteli implant markalarıdır.

İyi kalite implantlar da en önemli husus gelişmiş teknoloji ile üretilerek kemiğe daha hızlı kaynaması, implant yapan firmanın sektördeki devamlılığı oldukça önemli konuların başında yer almaktadır.

İmplant Fiyatlarında Diş hekiminin Etkisi Var mıdır?

İmplant fiyatlarına etki eden bir diğer etken diş hekiminin önceki tecrübeleri, kaç kez implant yaptığı, başarı oranları, kaliteli bir eğitim alıp almadığı, bu alanda katıldığı semir ve eğitimler ve yenilikçi olması malatya implant fiyatlarını etkilemektedir. Doktor etkeni implant tedavisinde oldukça önemlidir.

Bu konuda cerrahi bir işlem olmasından dolayı steril şartlarda uygulanması yaşamsal önem taşır. İmplant takılırken diş mesafeleri de düşünülerek yapılmasıdır. Tedavi öncesi planlama oldukça iyi şekilde yapılmalıdır. Kaliteli bir hekim sürekli olarak üç boyutlu düşünmelidir.

Aynı zamanda implant tedavisinin uygulanacağı klinik, hangi şehirde olduğu, hekim yardımcısı personellerin tecrübesi ve yeterliliği, kullanılan ünite ve malzemelerin kalitesi, hijyen koşulları da implant tedavisin ücretlerini etkilemektedir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.