Diş Sararması Hakkında Bilmedikleriniz

Dişlerinizin sararması genellikle ağız hijyeninin tam olarak sağlanamaması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kişisel bakım konusunda en önemli detaylardan bir tanesi de diş sağlığı olmaktadır.

Yiyecek ve içeceklerin diş yüzeyinde oluşturduğu plakaların artması neticesinde sararmalar da artış gösterilmektedir. Dişlerin gün içerisinde özellikle de yemeklerden sonra fırçalanması durumunda dişlerde sararma yahut diş çürükleri ile karşılaşma olasılığı düşmektedir.

Küçük yaşlardan itibaren alışkanlık haline getirilmesi gereken fakat toplum tarafından bir türlü önemsenmeyen diş bakımları bireylerin hayatlarını etkileyecek önemli işlerdendir.

Rahat bir şekilde estetik görüntünüzü kaybetmeden hayatlarınıza devam etmek isterseniz sizlerde sararma yaşadığınız dişlerinizi malatya diş hekimi aracılığı ile tedavi ettirebilir ve en iyi neticeleri yakalayabilirsiniz.

Diş Sararmasına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

sarı dişler

Beyaz dişler hemen herkesin istediği hem estetik hem de sağlıklı bir görüntü iken buna neden olan etkenlerden uzak durmamaları neticesinde ne yazık ki dişlerde sararmalar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Sizlerde az sonra bahsedeceğimiz hususlar konusunda hassas olmanız halinde diş sararmalarının önüne geçebilirsiniz.

diş bakımı

Günlük tüketilen çay ve kahveler ile alkol alımı dişlerinizin sararmasına neden olmaktadır. Diş sararmalar’ının en büyük nedenlerinden biri olan çay ile kahve tüketimi estetik açıdan huzursuz hissetmenize neden olacaktır. Özellikle kahvelerin içerisinde yer alan kafein diş boşlukları arasında kalıcı bir sararmaya neden olacaktır. İlla çay tüketmek istiyor iseniz uzmanların önerisi yeşil çay tüketebileceğinizi de ayrıca belirtmek isteriz.

Nikotin bağımlılığı yani sigara kullanımı da dişlerinizde meydana gelen sararmalar da en büyük etkenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Baharatlı yiyeceklerin, özellikle körinin etkisi diş sararmalar’ın da hayli fazladır.

Yemeklerde kullanılan soslar, çikolatalar ve fındık’ta dişlerinizin lekelenmesine neden olan diğer etmenlerdendir. Bu alanda ki rahatsızlıklarınızı giderebilmek için sizlerde malatya diş hekimlerinden destek alabilir ve estetik görüntünüzü yeniden elde edebilirsiniz.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

diş beyazlatma

Dişlerin yüzeylerinde gözenekli mine yapılarında oluşan, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözüm olarak nitelendirilen bleaching yani diş beyazlatma yöntemi, hastalara arzu estetik görüntüyü yeniden kazandırmaktadır.

Beyazlatma işlemleri 2 şekilde uygulanmaktadır. Ofis ortamında gerçekleştirilen beyazlatma ve evde diş beyazlatma. Ofis ortamında beyazlatma 1 saat içerisinde gerçekleştirilen Power Bleaching beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşup kısa süre içerisinde dişlerinzin rengini 6 ile 8 ton kadar açmaktadır.

Evde diş beyazlatma ise yani bir diğer adı ile home bleaching, ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel olarak tasarlanan plastik ağızlıkların içerisinde bir takım jellerin konulması ile uygulanan beyazlatma işlemidir.

Hayli önemli olan diş sararmalarını giderebilmek için sizlerde alanında uzman ekibimizden bu konu da destek isteyebilir, iletişim bilgilerimize ulaşabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.