Diş Teli Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Halk arasında diş teli tedavisi olarak bilinen ortodonti tedavisi, dişlerinde çarpıklık, eğrilik veya yamukluk olan her yaştan hastaya uygulanmaktadır. Ortodonti tedavi sonrasında hastalar memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar. Tedavinin ilk başlandığı sürede hastalarda estetik kaygılar oluşmaktadır. Lakin bu durum diş hekimi tarafından kısa sürede kontrol altına alınmaktadır.

Diş teli tedavisi sayesinde hastalarda ki konuşma ve yeme bozuklukları düzelir. Ayrıca diş gıcırdaması gibi sorunların da önüne geçilmiş olunur. Dişlerinde diziliş problemi yaşayan kişiler ortodonti tedavisi sayesinde hayallerindeki beyaz ve güzel görünümlü dişlere kavuşmaktadır. Diş teli için genellikle sorulan sorulardan bir tanesi de diş teli orta yaşlı hastalara takılır mı sorusudur. Bunların yanı sıra diş teli ne kadar sürer, diş teli tedavisi ne kadar sürer, diş teli kaç yaşında takılır ve şeffaf diş teli nedir gibi sorular hakkında detaylı bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Dişlerinde çarpıklık ve yamukluk yaşayan kişiler yaptıracağı ortodonti tedavisi sayesinde dişlerinde %100 düzelme göreceklerdir. Diş teli tedavisi ayrıca çok az bilinen rahatsızlıklar içinde kullanılmaktadır. Diş teli tedavisi ağız açık uyuma, ağızdan nefes alma ve horlama gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca çene problemi yaşayan kişilerde de diş teli tedavisi uygulanmaktadır.

Dişlerinde üst üste binme problemi yaşayanlarda, dişlerinde diziliş sorunu yaşayanlarda ve dişlerinde boşluk problemi yaşayanlarda diş teli uygulaması %100 çözümdür. Diş teli tedavisi 10 veya 12 yaşından büyük her yaştan hastaya uygulanabilen bir tedavidir. Diş teli kullanan hastaların ağız ve diş bakımına oldukça önem göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde çevrenizdekileri rahatsız edecek ağız kokuları meydana gelebilir. Aynı zamanda temizlik yaptığınız sırada sert fırçaları kullanmaktan kaçınmalısınız. Ağız ve diş bakımınızı yumuşak uçlu fırçalar ile yapmanız daha iyi bir seçenek olacaktır. Diş telleri aralarının temizlemek için arayüz fırçalarını kullanabilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.