Diş Tedavilerinde Yeni Yöntemler

Diş tedavilerinde yeni yöntemler sayesinde kusursuz dişlere sahip olmaktayız. Dişlerinde sorun olan kişilerin sosyal yaşamda bir adım geride kaldıkları bilinen bir durumdur. Ağız ve diş sağlığı küçük yaşlarda alışkanlık haline getirilmeli bu konuda ebeveynlere büyük sorumluluk düşmektedir.

Diş Tedavilerinde Yeni Yöntemler

Diş tedavilerinde yeni yöntemler sayesinde dişlerde doğala yakın tedaviler yapılmaktadır. Klasik tip protezlerin alt yapısı metal alaşımdan yapıldığından dolayı zamanla diş etlerinde olan çekilmeler sonucunda diş ve diş etleri arasında metal renkli bir çizgi ortaya çıkmaktadır. Yeni tedavilerde alt yapılarda kullanılan zirkonyum ışık geçirgenliği sayesinde zamanla ortaya çıkan kötü görüntü olmaz. Zirkonyum protezler gülüş tasarımı tedavisi içinde var olduğundan estetik açıdan oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Eski protezlerde var olan yapaylık, renk değişimi gibi sorunlar yeni tedavi yöntemleri ile birlikte daha kaliteli diş tedavilerine bırakmaktadır. Bu kaliteli tedavilerin hepsini tek tedavi altında toplamakta mümkündür. Gülüş tasarımı tedavisinde lamine porselen, implant, zirkonyum, pembe estetik( diş eti) botox, cad cam gibi detaylı tedavilerin hepsini içermektedir. İmplant tedavisi oldukça popüler olan ve neredeyse en fazla tercih edilenler arasındadır.

Kemik içine yapay vida tekniği ile yapılan en uzun ömürlü olan tedavi şekli hastalara belkide yaşam boyu oldukça büyük bir rahat kullanım sağlamaktadır. İmplant tedavisi profesyonel bir tedavi şekli olup diş köklerine uygulandığı için sağlam, doğal bir diş ortaya çıkarmaktadır. Estetik yöntemlerde diş tedavilerinde yüksek tercih sebebi ile başarı oranları oldukça yüksek bir duruma gelmektedir.

Lamine porselen tedavisi dişlerde kesilme yapılmadan  mm kadar törpülenerek elde edilen ön dişlere uygulana bilenen sigara, çay ve kahve gibi renk değişimlerine neden olmayan ağız ve diş sağlığı bakımına dikkat edildiği takdirde uzun yıllar kullanılabilen bir yöntemdir. Cad cam teknolojisi ise özel bir teknoloji kullanılarak diş protezlerin yapılmadan önceki taslak halini görebilme imkanı sunmaktadır. Yeni tedavi yöntemleri diş hekimliğinde oldukça büyük başarılar sağlamış merkezimizde gerek yurt içi gerekse yurt dışı eğitimleri alarak bu tedavileri hastalarımıza %98 başarı oranı ile sunmaktayız. Sağlıklı ağız ve diş yapısı hayatın her alanında başarıyı yakalamanın püf noktasıdır. Genel sağlık ağızda başlar diş bakımı konusunda daha bilinçli bir toplum için büyük bir mücadele vermekteyiz.

Copyright 2006 - 2019 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.