Diş Macunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş macunu seçimi günlük ağız ve diş bakımı konusunda önemli bir konudur. Hepimiz acaba hangi diş macununu almalıyım? nelere dikkat etmeliyim? gibi bir çok konuda kararsız kalıyoruz. Bu noktada diş macunu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi amaçlı bir içerik hazırladık.

Not: Bu bilgiler tedavi amaçlı değildir! Diş hastalıklarında muhakkak bir hekim muayenesi yapılmalı ve diş hekiminin belirleyeceği bir tedavi metodu uygulanmalıdır.

Sağlıklı bir ağız ve diş yapısı için rutin diş bakımı oldukça önemlidir. Bu konuda diş macunları büyük bir önem taşımaktadır. Diş macunu, diş ipi ve ağız gargarası gibi etkenlere dikkat edilmelidir.

Diş macunlarındaki renk kodları ne anlama geliyor?

diş macunu renk kodları önemlimi

Son zamanlarda ortaya çıkan renk kodlarının diş macunlarının içeriğindeki kimyasallarla olduğu gerçeği yansıtmayan tamamen şehir efsanelerinden biridir. Bu renk kodları fabrikada tüplerin nereden kesilmesi gerektiğini belirleyen iz yerleridir. Öncelikle renk kodlarına asla aldırış etmemelisiniz.

Doğru diş macununu nasıl seçeceğim?

diş macunu kalitesini nasıl anlarım

Diş macunu seçerken fiyat ve ambalajına asla aldanmamanız gereklidir. Diş macunları beyazlatıcı etkili, diş eti koruyucu, çürüklere karşı koruma, anti tartar etkili gibi bir çok özelliğe sahiptir. Bu çeşitlilik içinde aklınızın karışması oldukça normaldir. örneğin sadece tartar sorununuz var ise anti tartar etkili bir diş macunu seçebilirsiniz. Dişlerinizin ihtiyacını belirleyerek diş macunu seçimi yapabilirsiniz.

En iyi diş macunu hangisi sidir?

en iyi diş macunu

En iyi diş macunu hangisidir sorusu kişiye ve kullanım memnuniyetine bağlı olarak değişmektedir. Diş bakımınızda beğendiğiniz bir diş macunu en iyi diş macunu olacaktır.

Hangi diş macunu beyazlatır?

beyazlatıcı etkili diş macunu seçimi

Markalar bu konuda her gün yeni bir diş macununu bünyelerine dahil etmektedir. Beyazlatıcı içerikli diş macunları kullanarak hangisinin dişinizi beyazlattığını kendiniz karar vermelisiniz. Ayrıca diş beyazlatma tedavimizin sayfasını inceleyebilirsiniz.

Diş macunlarının içeriğinde neler vardır?

diş macunu bileşenleri

Diş macunları içeriği en çok merak edilen konulardan biridir. Genel olarak; aşındırıcı, koruyucu,terapötik ajanlar, su, florür, sodyum florid, fosfat, sülfat, tatlandırıcı, köpürtücü gibi bileşenler eklenerek diş macunlarının etkinlikleri arttırılmaktadır.

Diş macunu seçerken öncelikle sağlık bakanlığı onaylı marka seçimi yapmanız önemlidir. Bu nedenle güvendiğiniz bir diş macunu markasını tercih etmelisiniz. Diş hekiminize danışarak diş macunu seçimi yapmak en sağlıklı karar olacaktır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.