Diş Hekimliğinde Yeni Dönem Lazer Diş Tedavileri

diş hekimliğinde lazer diş tedavileri

Son yıllarda diş sağlığı alanında öne çıkan uygulamalardan olan lazer diş tedavileri kısa sürede tedavi imkanı ile özellikle dişçi fobisi olan hastalarda ve çocuklarda korkusuz bir tedavi sunuyor. Lazer tedavileri cerrahi bir uygulama ise kanamasız olarak yapılabilir. Küçük tedavilerde anestezi gerektirmez. İyileşme dönemlerinde zaman açısından tasarruf sağlar. Estetik diş tedavilerinde de diş beyazlatma da sıklıkla kullanılan lazer işlemler başarılı işlemlere imza atar.

İmplant Uygulamasında Lazer

Son yılların en popüler diş tedavilerinden olan implant artık lazer yardımı ile daha başarılı olabiliyor. Diş etini açmak için lazerden faydalanılabiliyor. Kesi yapmadan dikiş atılmadan müdahale etmek mümkün olabiliyor. Bu işlem lazerle implant uygulaması olarak bilinmektedir. Lazer tedavisi kontrollü yapılırsa aynı yere iki kere uygulanmasında da herhangi bir sorun oluşturmamaktadır. Lazer diş tedavileri sırasında temas ağrı yada basınç hissedilmediği için hastaya konforlu iyileşme süresi sunulmuş oluyor. Bu yöntem ile günümüzde bir çok tedavi başarı ile yapılabiliyor. Lazer tedavisi uygulanan alanlar;

  • diş beyazlatma
  • implant cerrahisi
  • diş çürüğü tedavisi
  • diş eti renklenme sorunları
  • diş eti tedavisi
  • gülüş tasarımı
  • kanal tedavisi
  • çocuk diş hekimliği

gibi oldukça geniş bir alanda kullanılan lazer tedavileri hastaya konforlu bir tedavi ve sonrasında iyileşme dönemi sunuyor. Lazer diş tedavileri hekimin işlemini hızlı şekilde sonlandırmasına da yardımcı olur. lazer diş tedavileri hemen sonrasında yemek yenilebilir, günlük yaşama sorunsuz dönülebilmektedir.

Lazer Tedavilerinin Avantajları

 Lazer diş tedavileri ile dişlere ve diğer dokulara dokunmadan işlem yapmak mümkündür. Titreşim ve aşınmadan dolayı oluşacak ağrılar bu şekilde ortadan kalktığı için anestezi yede gerek kalmaz. Lazer tedavisi gücü ayarlandığında sağlam dokulara zarar vermez. Lazerle uygulanan tedavilerin neredeyse hiçbirinde kanama oluşmaz. Şişme, ağrı gibi semptomlar çok az görülür. Diş beyazlatma alanlarında başarılı sonuç verir. Kanal tedavisinde konforlu bir tedavi süreci sunar. Diş etlerinde renk değişimlerinde sağlıklı ve başarılı tedavi süreci sunar.
Gelişen teknoloji her geçen gün sağlık alanında büyük değişiklere neden olmaktadır. Diş hekimliğinde sıklıkla kullanılan teknolojik gelişmeler hastalara konforlu bir iyileşme süresi sunarken tedavilerin neredeyse hepsinde başarılı sonuçlar almaya yardımcı olur.
Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.