Diş Eti Estetiği Nedir?

Doğal dişler ile protezler ve diş etleri arasında ki uyuma pembe estetik denilmektedir. Pembe estetiğin sağlanabilmesi için ilk olarak diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Diş eti estetiği, diş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların düzeltilerek diş etleri ve dişlerin olması gerektiği standartlara erişmesini sağlamaktadır.

Hem sosyal hem de mesleki hayat içerisinde bireyleri olumsuz etkileyen diş eti bozukluklarının tedavileri son zamanlarda yoğun bir şekilde rağbet gören uygulamalar arasında yer almaktadır. Diş etlerinde çekilme olan hastalar için son derece olumlu neticeler vermekte olan bu tedavi hakkında biraz daha detaylı bilgiler verelim.

Diş Etinde En Çok Görülen Sorunlar Nelerdir?

Diş Etinde En Çok Görülen Sorunlar Nelerdir

Düzensiz ağız bakımı nedeni ile diş ve diş etlerinde birçok sorun meydana gelmektedir. Diş etinde ise en çok karşılaşılan sorunlar arasında diş etlerinde iltihaplanmadan kaynaklanan şişme ve morarmalar başta gelmektedir. Bunlar için uygulanacak tedavinin ardından kişinin ağız bakımları konusunda gereken hassasiyeti göstermesi gerekmektedir.

Ağız hijyenine dikkat edilmesi bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Gülümseme esnasında diş etlerinin fazlaca görülmesi durumuna gummy smile adı verilmektedir. Kişide gülümseme dizaynı yapılarak diş etlerinde ki fazlalıklar belirlenmektedir.

Bahsi geçen fazlalıklar, koter yahut lazer yardımı ile daha rahat ve acısız bir şekilde üstelik kanama meydana gelmeden uygun seviyeye getirilmektedir.

Diş etlerinizde iltihap yahut yaşlanmanın beraberinde getirdiği çekilmeler olabilmektedir. Diş etleriniz ile alakalı bahsettiğimiz tüm unsurlar malatya diş hekimleri aracılığı ile diş eti tedavisi fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra uygulanarak istediğiniz düzeye getirilmektedir.

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmaktadır

Diş etlerindeki bu bozukluklar konuşurken yahut gülerken kötü bir görüntüye sebep olduğundan dolayı hastanın kendine olan güveni kaybolabilir.

Bu da sosyal hayatı olabildiğince olumsuz etkilemektedir.Gülümserken diş etleri dikkat çekecek derece de ortaya çıkıyor ise ya da diş etlerinin rengi koyu kırmızı olup lekeler oluştu ise diş eti estetiği tedavisini alanında uzmanlaşmış malatya diş hekimlerimizden talep edebilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Ne Kadar Sürede İyileşir?

Diş eti estetiği lokal anestezi uygulanarak yapıldığından dolayı tedavi sırasında herhangi acı hissetmenizin önüne geçmektedir.

Tedavinin ardından ortaya çıkacak ağrılar için ise hekimin önerisi ile bir takım ağrı kesiciler verilmektedir. Ortalama olarak iyileşme süresi hekimin verdiği tavsiyeler doğrultusunda kısalmaktadır.

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir

Diş eti estetiği yaptırmanın hastalara sunduğu avantajları da vardır. Bizler ise şimdi diş etlerinizde ki sorunları diş eti tedavisi ile yaptırmanızın ne gibi avantajları olduğundan bahsedeceğiz. Hem bu şekilde sizlerde diş etleriniz için doğru tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz.

  • Diş yapılarınız olması gereken dizayna kavuşmaktadır.
  • Tüm diş uzunlukları birbiri ile eşit bir şekilde düzenlenmektedir.
  • Bu tedavi biçimi ile diş iltihaplarının önüne geçilir.
  • Gülüş sorunları ile estetik görünüm kaygısı ortadan kaldırılır.
  • Dişlerinizi destekleyen dokular sağlığına kavuşurken, diş kayıplarının önüne geçilir.

Bunların yanında ise diş iltihaplarının oluşması önlenir. Dişlerin olması gerektiği şekilde dizimi sağlanır. Estetik açıdan kendinizi kötü hissettiğiniz kaygılardan kurtularak sosyal ve mesleki hayatınızda ki olumsuz etkiler ortadan kaldırılır.

Ağız yaraları ortadan kaldırılırken diş etlerinde meydana gelen kanamalarda kesilir. Sizlerde bu tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.