Diş Estetiği Yaptırmak İçin En Az Kaç Yaşında Olmalısınız?

Diş estetiği son zamanların sıkça tercih edilen tedavileri arasında yer almaktadır. Hastalar hayallerindeki beyaz ve özgür gülüşlere sahip olmak için çeşitli diş estetiklerinden faydalanmaktadır. Diş estetiğini yaptırabilmek için genellikle sorulan sorular arasında yaş sınırının olup olmadığı merak edilmektedir. Öncelikle diş estetiği yaptırmak isteyen bir hastanın ağız ve diş sağlığının iyi olması gerekmektedir. Diş estetiği diş eti iltihabı yaşayan veya diş taşları olan hastalara uygulanmamaktadır. Bu tarz rahatsızlıklara sahip hastaların öncelikle diş hekimleri tarafından ağız sağlığı kontrol altına alınıp temizlik işlemi yapılır.

Gereken bütün tedaviler yapıldıktan sonra hastaya istenilen diş estetiği uygulanır. Gelişen teknoloji ve bilimin önde olduğu şu zamanlarda diş hekimlerinin olmazsa olmazı arasında diş estetiği tedavileri başta gelmektedir. Diş estetiği arasında yer alan ortodonti yani diş çapraşıklığı tedavileri hemen hemen her yaştan hastanın yaptırabileceği bir tedavi yöntemidir.

Dişeti estetiği, ağız ve diş sağlığı açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle diş eti temizliği çocuk yaştan itibaren gerek diş ipleri ile olsun gerekse diş fırçası kullanım şekli ile olsun düzenli ve detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Dişeti estetiği her yaştan hastaya kolaylıkla uygulanmaktadır.

Diğer bir diş estetiği arasında yer alan ön bölge dolguları, çocukluktan itibaren başlayarak her yaştan hastaya uygulamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte yapılan çoğu dolgu malzemeleri artık diş renginde olduğu için dişe doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Son zamanların modası haline gelen diş beyazlatma işlemi yapılan diş estetiği tedavileri arasında yer almaktadır. Diş beyazlatma işlemi genellikle 17 yaşından küçüklere uygulanmaz. Bu nedenle 17 yaşından büyük her hastaya kolaylıkla uygulanmaktadır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.