Diş Dolgusu Neden Düşer?

Diş dolguları çürük veya oluşan kırık ve çatlak tedavilerinde uygulanmaktadır. Diş uygulanan dolguların çıkma durumu hastaların sıkça yaşadığı problemler arasında yer almaktadır. Diş dolguları uzun yıllar kullanıma sahiptir. Dişe uygulanan dolgunun düşmesi veya oluşan darbe sonucu kırılması durumunda çok gecikmeden diş hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Diş dolgusunun düşmesi sonucunda hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi ile baş başa kalmaktadır. Bu durumda diş hekimlerinin müdahalesi gerekmektedir. Dolgularınızın düşmesi durumunda diş hekiminize derhal gitmeniz gerekmektedir. Dolgular genellikle yenilen sert yiyecekler nedeni ile düşmektedir. Ayrıca diş sıkma gibi durumlar dişte yer alan dolguların düşmesine sebebiyet verebilir.

Diş dolgusu yaptıran bir kişi gerekilen ağız ve diş bakımını yerine getirmezse diş dolgusu kısa sürede düşebilir. Ayrıca sakız gibi yapışkan gıdaların veya abur cuburların tüketilmesi diş dolgusunun düşmesine neden olmaktadır. Diş dolgusu ayrıca dişlere uygulanan bir kuvvet neden ile düşebilir.

Diş dolgusu sonrasında gerekilen ağız ve diş bakımını uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca diş hekiminizin size uygulamanız gereken söyledikleri kurallara uymanız gerekmektedir. Diş dolgusu kırılması veya düşmesi durumunda vakit kaybetmeden mutlaka diş hekiminize gitmeniz gerekir. Diş hekiminiz bu durumda diş dolgusunu yenileyerek oluşan problemi hasta ağrı veya sızı duymadan tedavi etmektedir.

Diş dolgusu neden düşer, diş dolgusu kırılır mı, diş dolgusu düşerse ne olur gibi sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.