Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Dijital diş hekimliği günümüz teknolojisinin en üst seviyelerde olması nedeni diş problemlerini bilgisayarlı ortamlarda çözüme kavuşturan sistemlerdir. Malatya diş kliniği olarak dijital hekimlik hizmetleri yakından takip ederek gereken tedavileri uygulamaktayız. Bu dijital teknolojinin en ileri modeli CAD/CAM uygulamalarıdır.

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

 Dijital Diş Hekimliği CAD/CAM Uygulaması Nedir?

Geleneksel yöntemlerde dişlere uygulanacak porselen, kron, lamine, dolgu gibi işlemler için birden fazla ziyaret gerektiren defalarca dişçi koltuğuna oturmak oldukça can sıkıcıydı. Fakat cad/cam tekniği ile bu işlemler tek bir seansta sonlandırılabiliyor.

Malatya diş kliniği ile sizlerde güvenli ve kısa sürede diş sorunlarınızı çözebileceğiniz tüm seçenekler mevcuttur.  Cad/cam bilgisayar destekli dizayn ve imalat anlamlarına gelmektedir. Cad-cam uygulaması ile defalarca dişçiye gerek kalmadan kusursuz restorasyonlar ortaya çıkıyor.

Seramik blokları özle bir cihazla kazanarak restorasyon hazır hale gelir. Bu aşamada cad/cam teknolojisi devreye girer. Protetik diş hekimliğinde porselen restorasyonlarının kusursuz şekilde tasarlanması ve uygulanmasını sağlar. Malatya diş kliniği ile bu uygulama oldukça etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu teknoloji ile tasarlanan dişler yüksek oranda estetik bir görünüm sergiler.Geniş bir uygulama alanı ve kısa süreli tedavi sonlandırılması bakımından oldukça önemli bir teknolojidir. CAD-CAM tekniği ile bir porselen restorasyonun hazırlanması 2 saat gibi kısa sürede gerçekleşmektedir.

CAD/CAM Tekniği Avantajları

Bu teknik dişlerin ölçüsü bilgisayarlı bir kamera ile dişlerin fotoğrafları çekilerek sanal olarak tasarlandığı için oldukça güvenilir bir yöntemdir. Çok milimetrik ölçülerde hesap yapılır ve geleneksel yöntemlerde bu mümkün değildir.

2 saat gibi kısa sürelerde bu restorasyonlar hazır hale gelir. Tasarım aşamasında her ayrıntı gözlemlendiği için kusursuz bir tedavi gerçekleşir. Kısıtlı zamanı olan ve geleneksel yöntemlerle zaman kaybetmek istemeyenlerin tercih edeceği bir uygulamadır.

Modern teknoloji ile birlikte diş hekimliğinde uygulanan yöntemler daha hassas, kusursuz, kısa sürede yapılmaktadır. Bilgisayar destekli kameralar ile ağzı içinin görüntüsü alınarak dijital ortama aktarılır.

Geleneksel yöntemlerde var olan kalıp, tasarım vb. diğer yöntemlere gerek kalmadan teknik açıdan da meydana gelebilecek tüm kusurlar ortadan kaldırılmaktadır. Malatya diş kliniği her yeni teknolojiyi yakından takip eden bir misyona sahiptir.

Copyright 2006 - 2021 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ.