Lazer Diş Tedavisi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Lazer diş tedavisi elektromanyetik ışıkların dokuların içerisindeki molekülleri buharlaşma yolu ile parçalaması sonucu kısa süreli işlem yöntemine lazerli diş tedavisi denilmektedir. En büyük avantajlarından biri ise şimdiye kadar herhangi bir alerjik reaksiyona rastlanmamış olmasıdır.

lazer diş tedavisi

Lazer Diş Tedavisi Avantajları

Lazer diş tedavisi doku ve dişlere etki etmediği için titreşim ve ısıya neden olmazlar. Dişçi fobilerinin en büyük sebeplerinden biri aletlerin çıkardıkları seslerdir. Bu nedenle dişçiye gitmekte çekinirler. Lazerli diş tedavisi sırasında dişe temas etmeden ve tamamen sessiz olarak işlenmesinden dolayı son zamanlarda büyük talep görmektedir. Dişe doğrudan temas olmadığından ağrısız bir tedavi mümkün olmaktadır. Lazerli diş tedavisi avantajları;

  • Konforlu ve ağrısız diş tedavi imkanı sunuyor
  • En derin çürüklere bile ulaşılabiliyor
  • Tedavi sürecini kısaltıyor
  • Tedavi sırasında ve sonrasında kanamaları azaltıyor
  • Her yaş grubundaki hastaya uygulanabiliyor

Lazerli diş tedavisi bir çok alanda kullanılmaktadır. Diş beyazlatma, diş etlerindeki renklenme sorunu, çürük, kanal tedavisi, gülüş tasarımı, pedodonti gibi bir çok alanda güvenli olarak kullanılabilmektedir. Lazer diş tedavisi ile hekim tedavi süresinde zaman kazanırken hasta konforlu ve ağrısız şekilde tedavinin sonlandırılmasını bekler. Özellikle diş hekimi fobilerinde büyük bir kolaylık olan lazer diş tedavisi kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Diş tedavilerinde anestezi kullanım ihtiyacını kaldıran lazer diş tedavisi günümüzde kemik aldırma ve diş taşı tedavilerinde de kullanılmaya başlamıştır. Özellikle çocuk hastalarda tedavi sırasında ve sonunda oluşan ağlama ve korku krizleri lazerli diş tedavisi işlemi ile süre sonunda istenileni yeme ve kutlama şeklinde eğlenceli hale getirilebiliyor. Diş cerrahi alanında lazerden destek alınması sonucu şişme, kanama ve morarma gibi semptomların oluşmaması nedeni ile bir çok cerrahi tedavide de tercih edilmektedir.

Copyright 2006 - 2017 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.