Gülüş Tasarımı ( Estetik Diş Hekimliği)

Gülüş Tasarımı ( Estetik Diş Hekimliği)
Gülüş tasarımı kişinin gülüşünü, zirkon ve lamine kaplamalar, diş eti tedavileri, beyazlatma ve dudak botox uygulamaları ile daha estetik bir duruma getirilmesi durumudur. Gülüş tasarımı yapılan kişinin diş etleri normal duruma getirilir.

Gülüş Tasarımı (Estetik Diş Hekimliği)

Gülüş tasarımı ile birlikte diş etleri, dişlerde oluşmuş çarpıklık ve dizilmelerin deki bozukluk, renk farklılığı ortadan kalkar. Hekim yüz yapınıza, ten renginize, diş ve dudaklarınızdaki tüm detayları inceler. Ağız sağlığında olan sorunlar bir kaç seansta bitirilir. Gülüş tasarımında dişlerin ve siş etlerinin uyumlu olması en esas durumdur. Gülüş durumunda belli bir oranda görünmesi gereklidir. Gülüş tasarımının içerdiği tedaviler;

  • Diş beyazlatma
  • Zirkonyum, lamine veya porselen kaplama
  • Pembe estetik
  • Bonding
  • Ortodonti tedaviler
  • Dudak kontörlerinin belirginleşmesi ( botox)
  • İmplant

Gülüş tasarımı kişinin tercihleri dikkate alınarak yapılan bir uygulama olduğundan uzun döneme yada kısa döneme yayılarak bitirilebilir. Gülüş tasarımı öncesi kişinin tüm detaylarını içeren bilgisayar ortamında bir bir taslak hazırlanır. Bu taslak hastanın da onay vermesi ile plan yapılarak tedavi sürecine başlanılır. Tüm tedavi sonrası uygulanan yöntem ile taslak neredeyse aynı olmaktadır. Gülüş tasarımı ile kişinin sosyal hayatı daha rahat bir hale gelerek kendine olan öz güveni ortaya çıkmaktadır.

Gülüş tasarımında her zaman dişlerin kesilip kaplama yapılması gerekmektedir. genelde lamineler, bonding, beyazlatma gibi daha koruyucu uygulamalar da estetik beklentinizi gerçekleştirebilir. kadın ve erkek arasında yapısal farklılıktan dolayı farklı modeller ortaya çıkmaktadır. kadınların genel yüz hatları oval olduğundan daha yuvarlak ve oval dişler yapılmaktadır.

Erkelerde ise dikdörtgen ve kare formlu dişler yapılmaktadır. Herkesin iskelet ve yüz yapısına en uygun tasarımlar mümkündür fakat bu demek mucize yaratılıyor anlamına gelmemektedir. Doğallık gülüş tasarımında dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Ortalama olarak 3 ile 6 hafta arasında tedavi süreleri sona ermektedir. Elbette bu durum hastanın ağız içindeki sorunları ve bunların tedavileri ile değişkenlik göstermektedir.

Malatya gülüş tasarımı hizmetleri için +90(422) 325 81 67 iletişim numaramız dan bizleri arayın.

Copyright 2006 - 2017 ESDENT Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.